Powrót koncertów jesienią 2021? Tak prognozuje główny epidemiolog USA

Wszyscy czekamy na powrót koncertów. Czy możemy spodziewać się go jeszcze w tym roku? Dr Anthony Fauci, jeden z najwybitniejszych ekspertów zajmujących się chorobami zakaźnymi, a także główny epidemiolog USA, twierdzi, że koniec tego roku może przynieść przełom.

Branża muzyczna jest zamrożona od momentu wybuchu pandemii. Koncerty nie odbywają już prawie rok i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w najbliższym czasie. Przyszłość branży wydaje się niepewna, nawet pomimo wprowadzenia do obiegu szczepionki na COVID-19 firmy Pfizer.

Dr Anthony Fauci, amerykański bohater walki z pandemią, uważa, że zmiana obecnego status quo powinna nastąpić pod koniec tego roku, zastrzegając jednak, że wszystko zależy od poziomu zaszczepienia społeczeństwa. Jego zdaniem możliwość ponownego otwarcia sal koncertowych da zaszczepienie na poziomie minimum 70 proc. populacji.

– Jeśli wszystko dobrze pójdzie, uda się pod koniec tego roku – ocenił dr Fauci, komentując możliwość ponownego organizowania koncertów i innych wydarzeń odbywających się na żywo.

– Wtedy ludzie będą mogli czuć się bezpiecznie, zarówno ci występujący na scenie, jak i ci na publiczności – dodał dr Fauci.

Wiele osób zastanawia się, czy kiedy już branża muzyczna zostanie ostatecznie odmrożona, wciąż będą obowiązywały restrykcje, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić w ostatnich miesiącach. Doradca prezydenta USA w kwestiach walki z SARS-CoV-2 jest zdania, że po zaszczepieniu większości populacji mamy dużą szansę się od nich uwolnić. Jego zdaniem wydarzenia odbywające się na świeżym powietrzu oraz w miejscach z dobrą wentylacją nie będą wiązały się z ograniczeniami, nie licząc konieczności zasłaniania ust i nosa maseczkami – tego wg dr. Fauciego w najbliższej przyszłości nie unikniemy…

Brak koncertów to duży problem dla całej branży muzycznej, która liczy straty, czekając na odmrożenie. Według magazynu „Pollstar” straty związane z odwołaniem koncertów zaplanowanych na 2020 r. opiewają na 30 miliardów dolarów. Nie chodzi wyłącznie o sprzedaż biletów, ale też m.in. o umowy sponsorskie, sprzedaż merchu i inne źródła przychodów związane z organizacją koncertów.

CZYTAJ TEŻ: BRANŻA MUZYCZNA W DOBIE PANDEMII. NOWY RAPORT „POLLSTAR” I VENUESNOW

Pomimo fatalnych wyników w ubiegłym roku organizatorzy koncertów, jak również sami artyści, zdają się z optymizmem patrzeć w przyszłość. Na lato i jesień zaplanowanych jest już kilka większych koncertów, w tym wydarzenia, które pierwotnie miały odbyć się w 2020 r. Czy ich organizacja będzie możliwa? Oby.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV