Pol’and’Rock z Fryderykiem od publiczności w kategorii Wydarzenie roku

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu za nami. Poznaliśmy zwycięzców Nagród Publiczności Fryderyk 2019. Powody do radości mają fani Pol’and’Rock Festival. Festiwal wygrał w kategorii Wydarzenie roku.

Niestety, o wynikach głosowania publiczności, które miało wyłonić najważniejsze muzyczne wydarzenie roku, nie mogli dowiedzieć się telewidzowie, którzy oglądali transmisję z gali.

Organizatorzy Pol’and’Rock otwarcie przyznają, że to skandal.

„Wyszło na to, że zupełnie niepotrzebne było powoływanie nowej nagrody. Jeśli było to oko do publiczności, to na pewno nie do naszej” – czytamy na oficjalnym fanpage’u festiwalu.

Mimo to Fundacja WOŚP dziękuje za wsparcie publiczności Pol’and’Rock.

„Tak czy inaczej cieszymy się, że nawet w tym, tak nieważnym dla organizatorów Fryderyków głosowaniu, pokazaliście siłę i moc. Dziękujemy, kłaniamy się w pas i już nie możemy się doczekać spotkania z Wami na tegorocznym Pol’and’Rock Festival” – piszą organizatorzy nagrodzonego festiwalu.

Przypomnijmy: poza anteną wręczone zostały m.in. Fryderyki w kategoriach Album roku rock i Album roku metal, w których triumfowały odpowiednio zespoły Lao Che i Behemoth. Podobnie było z nagrodą w kategorii Album roku hip-hop, co wywołało prawdopodobnie największe oburzenie w świetle ogromnej popularności rapu w Polsce.

W tym roku Fryderyki przyjęły formę trzydniowego festiwalu. Wydarzenie odbywa się w dniach 9-10 oraz 12 marca w Katowicach.

Laureatów poszczególnych kategorii sprawdzicie na oficjalnym fanpage’u Fryderyk Festival.

fot. A. Migda (Fundacja WOŚP)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV