Ozzy Osbourne przyznaje, że nie lubi pracować z Tonym Iommim

Nie jest tajemnicą, że relacje Ozzy’ego Osbourne’a i Tony’ego Iommiego nie należą do najlepszych. Osbourne po raz kolejny dolał oliwy do ognia. „Czy lubię z nim pracować? Niespecjalnie” – o koledze z Black Sabbath mówi wokalista.

Ozzy Osbourne i Tony Iommi sporo razem przeszli. Pomimo długiego stażu ich znajomość sprawia wrażenie trudnej, co wielokrotnie przebijało przez wypowiedzi obu muzyków. Nie poprawiła tego nawet pożegnalna trasa Black Sabbath, w której obaj brali udział w latach 2016-2017. Osbourne dał temu wyraz, udzielając wywiadu dziennikowi „The Times”.

– Czy lubię z nim pracować? Niespecjalnie – stwierdził wokalista.

Po chwili jednak Osbourne nieco złagodził ton wypowiedzi.

– Czy lubię go jako osobą? Tak, bardzo go lubię. Gdyby nie jego riffy, dalej siedzielibyśmy w pieprzonej sali prób, głowiąc się co dalej – dodał Osbourne.

Swoją relację z Iommim frontman Sabs opisał, porównując ją do relacji z dawną miłością.

– To jak kiedy jesteś młody i poznajesz dziewczynę, np. Susie, a później zostawiasz ją i nie widzisz przez jakieś 30 lat. Później dowiadujesz się, że jest w mieście i myślisz sobie: „Zadzwonię do niej”. Pamiętasz tylko dobre chwile. Wspominasz: „Pamiętam ten tydzień. Było wspaniale”. Później jednak wracasz i dochodzisz do wniosku, że zapomniałeś o całych latach, które były po prostu złe – wyjaśnił Osbourne.

Czy Ozzy Osbourne i Tony Iommi będą mieli jeszcze okazję do współpracy? Nie jest to wykluczone.

– Mam nadzieję, że zagramy jeszcze jakieś koncerty, ale na pewno nie wyruszymy już w trasę, tak jak to robiliśmy. To naprawdę męczące – powiedział niedawno Iommi.

Przypomnijmy: trasa „The End”, która zwieńczyła blisko 50-letnią działalność Black Sabbath, miała swój polski akcent. 2 lipca 2017 r. grupa wystąpiła w Tauron Arenie Kraków. W tym samym miejscu rok później wystąpił Ozzy Osbourne.

Początki Black Sabbath sięgają 1968 r. Przez ostatnie 50 lat zapoczątkował wiele podgatunków muzyki metalowej, takich jak heavy- czy doom metal.

Ostatnim albumem w dorobku Black Sabbath jest „13” z 2013 r.

Koszulki, płyty i inne gadżety związane z Black Sabbath znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV