Nowy utwór i wizualizacja Dante. „Frustrated”

Nowy utwór supergrupy Dante. Projekt muzyków znanych m.in. z Antigamy, Obscure Sphinx i Dimmu Borgir zaprezentował singiel „Frustrated”, opatrzony mocnym obrazem. „Wizualizacje mają wspierać nas na koncertach” – wyjaśnia Lucas, frontman Dante.

Zespół, któremu poświęciliśmy nasz ostatni reportaż video, przymierza się do wydania nagranej już płyty. Materiał ma ujrzeć światło dzienne jesienią. Do tego czasu grupa zamierza regularnie publikować kolejne utwory, wzbogacając je wizualizacjami nawiązującymi do koncepcji Dante.

– Wizualizacje mają wspierać nas na koncertach, dawać dodatkowy przekaz i uzupełniać muzykę, mają wyjaśniać nasze stanowisko i inspirować do myślenia, podbijając wartość tekstów – tłumaczy nam Lucas, pomysłodawca i lider Dante, znany również z roli wokalisty w grindcore’owej Antigamie.

– Zajmujemy się tym sami, bo jest to część naszego komunikatu, część naszej wypowiedzi, podobnie jak muzyka – dodaje Lucas.

Pierwszy koncert Dante będzie miał miejsce się na festiwalu Summer Dying Loud. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8 września w Aleksandrowie Łódzkim.

Świeżo opublikowany klip do utworu „Frustrated” udostępniamy poniżej.

Więcej o Dante dowiecie się z naszego reportażu dostępnego na fanpage’ach RockMetalShop.pl i RockMetalNews.pl.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV