Marilyn Manson skończył nowy album. „Arcydzieło”

Dobra wiadomość dla fanów Marilyna Mansona. Muzyk ukończył prace nad nowym albumem. Informację przekazał jego bliski współpracownik Shooter Jennings, który nie ma wątpliwości, że wspólnie z Mansonem stworzył arcydzieło.

Od premiery ostatniej płyty Marilyna Mansona jesienią miną trzy lata. Muzyk nie zmarnował tego czasu. Oprócz tego, że po wydaniu „Heaven Upside Down” zagrał długą serię koncertów, Manson połączył siły z muzykiem country Shooterem Jenningsem. Wspólnie z nim zaczął pracować nad nowymi utworami w mroczny sposób nawiązującymi do kanonu amerykańskiego folku.

W październiku ubiegłego roku Manson zaprezentował singiel w klimacie dark country będący jego interpretacją folkowego standardu „God’s Gonna Cut You Down”. Dziś już wiemy, że Manson ma w zanadrzu cały album, który najprawdopodobniej będzie utrzymany w takiej estetyce. Poinformował o tym Jennings, publikując oprawione zdjęcie z twarzą Mansona na okładce magazynu „Rolling Stone”, a także dodając wymowny komentarz: „Po prostu czekam na wydanie skończonego arcydzieła”.

W komentarzach pojawił się Manson i wszystko potwierdził, ale bez zdradzania szczegółów. Prawdopodobny scenariusz wydaje się taki, że krążek nie ukaże się w czasie pandemii, a dopiero po niej, co niestety może oznaczać, że jeszcze trochę na niego poczekamy. To kiepski czas na wydawanie muzyki, zwłaszcza że współcześnie najlepiej zarabia się na koncertach i to głównie na ich potrzeby wydaje się obecnie płyty…

Czego możemy spodziewać się po nowym albumie Mansona? Muzyk już wcześniej wypowiadał się na temat płyty.

– Jestem teraz w takim momencie, że chciałem opowiedzieć tym albumem kilka historii – stwierdził Manson. – To trochę jak muzeum woskowych figur moich przemyśleń, studium nad horrorami mieszkającymi w mojej głowie.

– Starałem się namalować to słowami, a Shooter poprzez dźwięki, żebyście mogli usłyszeć nostalgię, namiętności i rozpacz. To trochę dramatyczny sposób wyjaśnienia tego, ale jest w tym dużo dramatyzmu. Nie jestem w stanie porównać tego do żadnej mojej płyty, ale usłyszycie coś z każdej – zapowiedział wokalista.

Ostatni singiel Mansona „God’s Gonna Cut You Down” udostępniamy poniżej.

Merch Marilyna Mansona, w tym licencjonowaną linię marki Killstar oraz bestsellerową książkę „Trudna droga z piekła”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV