Nowy singiel Bring Me The Horizon w wersji metalowej

Bring Me The Horizon zaskoczyli fanów, wydając jednoznacznie popowy singiel. Podczas gdy jedni wciąż wychodzą z szoku po premierze „Medicine”, inni pokazują, jak BMTH powinni zagrać swój najnowszy utwór.

Premiera „Medicine” zszokowała fanów. Nawet jeśli ci liczyli się z tym, że Bring Me The Horizon zabrzmią łagodniej niż wcześniej, mało kto spodziewał się aż takiej metamorfozy.

Pozbawiony metalcore’owego charakteru, wypolerowany w studiu i zadziwiająco chwytliwy singiel nie jest tym, czego oczekiwaliby fani, którzy pamiętają BMTH np. z czasów „Suicide Season”. Niejaki NikNocturnal, mieszkający w Toronto youtuber, postanowił coś z tym zrobić. Muzyk nagrał własną, alternatywną wersję „Medicine”.

„Właśnie ocaliliście tę piosenkę” – komentuje jeden z internautów.

Nie oceniamy, czy „Medicine” rzeczywiście trzeba było ratować. Jedno jest pewne: najnowszy album Bring Me The Horizon będzie inny od wszystkiego, co do tej pory zaprezentował zespół.

– Napiszemy utwory, które mogą być grane w radiu – uwielbiamy takie utwory, bo to dla nas wyzwanie – ale jednocześnie zamierzamy stworzyć rzeczy, które zaprzeczą wszystkiemu, co o nas wiecie – w niedawnym wywiadzie stwierdził Oli Sykes, frontman Bring Me The Horizon.

– W pewnych aspektach jest to cięższy materiał, co brzmi banalnie, ale tak jest. Nie zrozumcie mnie źle: jeśli ktoś sądzi, że wypuścimy znacznie cięższy album, tak nie będzie. Są utwory, które są bardziej popowe od wszystkiego, co do tej pory zrobiliśmy. Są też takie, które są dziwniejsze, nie brzmią nawet jak utwory rockowe, pomimo że są ciężkie i mroczne. Sięgają do innych rejonów wrażliwości. To nie brzmi jak nic, co nagraliśmy wcześniej – zaznaczył Sykes.

Przypomnijmy: premierę „Amo” wyznaczono na 25 stycznia. Obok jeszcze gorącego utworu „Medicine” krążek promują single „Mantra” i „Wonderful Life” z gościnnym udziałem Daniego Filtha z Cradle Of Filth.

Po raz ostatni Bring Me The Horizon wystąpili w Polsce na Przystanku Woodstock w 2016 r. Póki co nie mamy informacji o koncercie zespołu w naszym kraju w 2019 r.

Koszulki, bluzy i czapki Bring Me The Horizon, a także kilka nowości znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV