Nowy singiel AC/DC w sieci. Album „Power Up” w listopadzie

Pierwszy singiel z nowej płyty AC/DC już w sieci. Utwór „Shot In The Dark” promuje album „Power Up”, którego premierę wyznaczono na 13 listopada. „Ma świetny klimat AC/DC” – jeszcze gorącą nowość komentuje Angus Young, gitarzysta i lider zespołu.

Długo na swój powrót kazali czekać członkowie AC/DC, ale najważniejsze, że ich come back doszedł do skutku. Singiel „Shot In The Dark”, którego fragment wcześniej pojawił się w reklamie samochodów marki Dodge, doczekał się oficjalnej premiery.

– Ma świetny klimat AC/DC, świetny luz i dobry rock’n’rollowy wokal – nie ma wątpliwości Angus Young, gitarzysta i lider AC/DC.

– Byłem bardzo zadowolony, że kiedy firma nagraniowa usłyszała ten numer, uznali, że jest bardzo mocny i powinien być pierwszym, jaki ludzie poznają – dodał Young.

Utwór „Shot In The Dark”, którego odsłuch udostępniamy poniżej, to zapowiedź płyty „Power Up”. Album ma przypieczętować reaktywację jednego z najbardziej wpływowych zespołów rockowych w historii. Krążek ukaże się 13 listopada.

W nagraniu „Power Up” wzięli udział Angus Young, Brian Johnson, Stevie Young, Cliff Williams i Phil Rudd. Materiał częściowo powstał na bazie motywów stworzonych jeszcze przez Malcolma Younga.

Powrót AC/DC to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych roku. Niestety, póki co nic nie wskazuje na to, by Australijczycy mogli promować „Power Up” na koncertach. Pandemia trwa, a zespołu wciąż czekają w blokach startowych. Perspektywa organizowania tras w ostatnim czasie mocno się oddaliła. Wierzymy jednak, że AC/DC i inne kapele wkrótce triumfalnie wrócą na scenę. I tego się trzymamy.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV