Nowy album Amon Amarth w maju. „Berserker”

Ważne wieści z obozu wikingów z Amon Amarth. Na 3 maja zespół wyznaczył datę premiery najnowszej płyty. Do sieci trafił singiel promujący nadchodzący album Szwedów.

Członkowie Amon Amarth w 2018 r. podsumowali 25 lat scenicznych podbojów, wydając obszerny film dokumentalny i koncertowe DVD „The Pursuit Of Vikings: 25 Years In The Eye Of The Storm”. Grupa nie popada jednak w nostalgię. Zamiast tego Amoni zapowiadają premierę kolejnej płyty, nad której nagraniem pracowali w ostatnich miesiącach.

To już pewne: album ukaże się 3 maja. „Berserker” – bo tak będzie się nazywał – ukaże się nakładem Metal Blade Records. Krążek wyprodukował Jay Ruston znany ze współpracy m.in. z Anthrax i Stone Sour.

Jak podkreśla Johan Hegg, lider Amon Amarth, „Berserker” będzie się różnił od „Jomsviking” z 2016 r.

– Z „Jomsviking” wszystko wyszło bardzo dobrze. Gdybyśmy chcieli zrobić kolejny concept album z zamiarem przebicia tej płyty, byłoby to prawie niemożliwe. No, chyba że mielibyśmy jakąś niesamowitą historię. Ale nie miałem, więc nie było sensu tego robić – w wywiadzie dla magazynu „Revolver” Hegg.

– Byłem na to zbyt leniwy – zażartował muzyk. – Czekałem aż muzyka będzie gotowa, żeby zobaczyć gdzie mnie zaprowadzi.

Jak można się było spodziewać, na nowym albumie Amon Amarth nie zabraknie historii o skandynawskich wojownikach. Jedna z nich będzie dotyczyć „Bitwy pod Stamford Bridge”, która w 1066 r. rozegrała się pomiędzy Wikingami a Anglosasami.

Pierwszy singiel z nowej płyty Amon Amarth udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: ostatni polski koncert Amon Amarth odbył się w 2017 r. na Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival).

Zespół niebawem ponownie odwiedzi nasz kraj. Grupa wystąpi na powracającym po przerwie Mystic Festival – m.in. obok Slipknot i Sabaton.

Bestsellerowe koszulki z nadrukami Amon Amarth oraz gadżety zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV