Nergal w nowym projekcie wokalisty Judas Priest?

Czeka nas kolejny głośny projekt z udziałem Nergala? Rob Halford, frontman Judas Priest, wyraził gotowość do współpracy z liderem Behemotha w ramach długo wyczekiwanego projektu blackmetalowego.

Adam „Nergal” Darski i Vegard „Ihsahn” Tveitan z formacji Emperor są na liście życzeń Roba Halforda, jeżeli chodzi o ludzi, z którymi wokalista Judas Priest chciałby współpracować przy swoim blackmetalowym projekcie.

– Jestem blisko naciśnięcia przycisku start – w najnowszym wywiadzie dla serwisu Noisey przyznał Halford. – Spotkałem niedawno Nergala. Powiedziałem mu: „Wiesz, uwielbiam twoją muzykę. Chciałbym włożyć palec do wody i zobaczyć, co się wydarzy”.

– Wciąż jest to wszystko bardzo mgliste, ale mam nadzieję, że w końcu pojawi się okazja, by zrobić coś z Nergalem i Ihsahnem – podsumował lider Judas Priest, zaznaczając: – Obaj są niesamowici; są po prostu mistrzami w swoim fachu.

Kiedy mogłoby dojść do potencjalnej współpracy, póki co nie wiadomo – Rob Halford ma konkretne plany związane z Judas Priest, przede wszystkim koncertowe. Zespół wkrótce rozpocznie światową trasę promującą jeszcze gorący album „Firepower”. W Polsce Judasi wystąpią 13 czerwca. Koncert odbędzie się w katowickim Spodku.

Polskich fanów najbardziej rozpala jednak informacja o dodatkowym koncercie grupy na PolAndRock Festivalu (ex-Przystanku Woodstock). Według nieoficjalnych informacji, mających swoje źródło w zdjęciu koszulki trasy Judas Priest z widoczną nazwą miejsca festiwalu, legendarni metalowcy mieliby pojawić się w Kostrzynie nad Odrą w roli headlinera. Czy tak się stanie? Organizatorzy wydarzenia póki co nie potwierdzają tych doniesień.

– Jeżeli ta informacja zostanie potwierdzona, znajdzie się na stronie festiwalu. Jeśli jej tam nie ma, nic nam na ten temat nie wiadomo – powiedział nam rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

Odsłuch „Firepower”, świeżo wydanej płyty Judas Priest, udostępniamy poniżej.

Po merch zespołu zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz