Metallica zagrała cover Celtic Frost w Zurychu

Metallica nie rezygnuje z grania coverów. W Zurychu, gdzie największy zespół światowego metalu zameldował się w miniony weekend, James Hetfield & Co. wytoczyli ciężkie działa, grając evergreen Celtic Frost „The Usurper”.

Prawdopodobnie nie istnieje utwór, którego wykonania nie podjęliby się członkowie Metalliki. Najlepszym dowodem na to jest pocieszny heroizm, z jakim Robert Trujillo w 2018 r. zaśpiewał „Wehikuł czasu” Dżemu na koncercie w Krakowie.

Jakkolwiek to brzmi, Metallica wróciła do grania coverów. W piątek, 10 maja, „czterej jeźdźcy” wystąpili w Zurychu, oprócz numerów z własnej dyskografii grając „The Usurper” Celtic Frost. W ten sposób Rob Trujillo i Kirk Hammet – bo to oni odpowiadają za opracowywanie coverów – oddali hołd miejscowym gigantom ekstremalnego metalu.

Nagranie udostępniamy poniżej.

Warto odnotować, że Metallica drugi raz z rzędu wzięła na warsztat żelazną klasykę Celtic Frost. W kwietniu 2018 r. grupa również zagrała cover Celtic Frost, odwiedzając inne szwajcarskie miasto – Genewę (wówczas był to utwór „Procreation Of The Wicked” – red.).

Przypomnijmy: wraz z początkiem maja i występem w Lizbonie Metallica zainaugurowała drugą turę europejskich koncertów promujących wydany w 2016 r. album „Hardwired… to Self-Destruct”. W sumie trasa będzie miała 25 przystanków.

W Polsce legendarni thrasherzy zameldują się 21 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. W ramach gości specjalnych zagrają Ghost i Bokassa.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. R. Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz