Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności

Metallica to prawdopodobnie największa marka w świecie ciężkich brzmień, ale dla członków zespołu pieniądze nigdy nie były najważniejsze. Goszcząc w Polsce przy okazji krakowskiego koncertu, legendarni thrasherzy wsparli finansowo Federację Polskich Banków Żywności.

Swego czasu zarzucano im pazerność, ale kto uważnie śledzi każdy krok „czterech jeźdźców”, ten wie, że James Hetfield i reszta Metalliki nie zapominają o potrzebujących, często angażując się w różnego rodzaju zbiórki. Będąc w Europie, Metallica również nie zapomina o pomaganiu.

Tuż przed długo wyczekiwanym krakowskim koncertem Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności, organizację zajmującą się ratowaniem dobrego jedzenia przed zmarnowaniem, a także zapewniającą pomoc żywnościową potrzebującym w całej Polsce.

Metallica od lat obdarza zaufaniem banki żywności w Stanach Zjednoczonych, dlatego też wiedząc o planowanym koncercie w Krakowie, Federacja Polskich Banków Żywności postanowiła zwrócić się do zespołu z prośbą o wsparcie.

– Zaskoczyło nas to, że na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Oferowana pomoc wykroczyła znacznie poza naszą prośbę. Muzycy zdecydowali się przekazać nam pieniądze. Budująca dla nas jest każda pomoc, niemniej wsparcie Metalliki, zespołu znanego na całym świecie, to dla nas fenomen – podkreśla Magdalena Bryksa-Szymańczak, Specjalista ds. PR w Federacji Polskich Banków Żywności.

Oprócz ratowania dobrego jedzenia przed zmarnowaniem i przekazywania jej potrzebującym Banki Żywności przeprowadzają liczne warsztaty zachęcające dzieci i dorosłych do przeciwdziałania marnowaniu żywności we własnych domach.

Więcej o Bankach Żywności w Polsce dowiecie się na stronie www.bankizywnosci.pl

Warto odnotować, że w przypadku Metalliki nie jest to pierwszy przejaw troski o los potrzebujących. Bo choć na scenie wydają się brutalni i nieokrzesani, a i muzycznie nie należą do przyjemniaczków, nie od dziś pomagają innym. Od lat przekazują część swoich dochodów na fundusz MusiCares MapFund, mają na koncie niejeden występ na organizowanej na rzecz szkoły dla dzieci dotkniętych porażeniem mózgowym imprezie Bridge School Benefit, nie wspominając o pomniejszych akcjach.

Metallica posiada ponadto własną fundację All Within My Hands. Na jej stronę traficie via [link]

fot. Tommy Holl (CC BY 3.0)

1 komentarz do wpisu “Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności”

  1. „Dla zespolu pieniadze nigdy nie byly najwazniejsze” :DDD Widac, ze tekst pisany przez mlokosa co za czasow Napstera ssal mleko z butelki

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV