Mentally Blind wracają z nowym singlem. Album „Stage: Zero” w 2021

Po długim okresie milczenia utalentowani metalcore’owcy z Mentally Blind wracają z nowym materiałem. Grupa opublikowała pierwszy singiel z płyty „Stage: Zero”. Premiera wydawnictwa 10 lutego.

Kiedy przed pięcioma laty wydali debiutancką epkę „The Perception”, Mentally Blind wypozycjonowali się jako mocni pretendenci na scenie polskiego metalcore’u, przy okazji zdradzając techniczne, djentowe zacięcie. Założona we Wrocławiu formacja długo przymierzała się do wydania pełnowymiarowej płyty. Po ponad pięciu latach od premiery epki „The Perception” grupa przypomina o sobie singlem „One For No One”.

Singiel to zapowiedź albumu „Stage: Zero”, który Mentally Blind zamierzają wydać na początku przyszłego roku.

– Tworzyliśmy go przez ostatnich pięć lat, które przeciągnęły nas przez wiele kryzysów, rozmaitych konfliktów wewnętrznych i kłopotów finansowych, sprawiając, że wielokrotnie zastanawialiśmy się, czy uda nam się dokończyć ten album – mówi nam Filip Mieszkalski, gitarzysta Mentally Blind.

– Tym bardziej bardzo cieszymy się, że już niedługo oddamy tę muzykę słuchaczom – dodaje Filip.

Filip sam zajął się preprodukcją i nagraniem „Stage: Zero”. Miks oraz mastering zespół powierzył Romanowi Kharyukovowi, uznanemu producentowi, współpracującemu m.in. z Shrezzers i My Autumn.

W ramach promocji „Stage: Zero” Mentally Blind wypuszczą pięć singli. Każdemu ma towarzyszyć fabularne video z serii „Nowhere Tapes”. Jak tłumaczy zespół, „Nowhere Tapes” to nagrania z podróży głównego bohatera płyty do tajemniczego miasteczka Nowhere, miejsca pełnego apatii i braku nadziei.

Singiel „One For No One” oraz pierwszą część „Nowhere Tapes” udostępniamy poniżej.

Więcej o Mentally Blind dowiecie się z materiału dostępnego na naszym kanale YouTube.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV