Lzzy Hale (Halestorm): Większość zespołów nie da sobie rady

Niektóre kraje znoszą ograniczenia, dając przyzwolenie na organizację koncertów, ale branża muzyczna wciąż odczuwa skutki pandemii koronawirusa. „Większość zespołów nie da sobie rady” – obawia się Lzzy Hale z Halestorm.

Przedłużający się lockdown daje się we znaki zespołom, których głównym źródłem zarobku od lat pozostawały koncerty. Pandemia dotknęła samych muzyków, ale też wszystkie towarzyszące im ekipy oraz osoby pracujące na zapleczu tego, co widzimy na scenie. Straty są ogromne, a brak możliwości grania regularnych tras może jeszcze potrwać.

Jednym z zespołów znanych z tego, że dużo koncertują, jest formacja Halestorm. Wokalistka grupy Lzzy Hale przyznaje, że cieszy ją to, że niektóre państwa otwierają się na imprezy masowe, ale jednocześnie studzi entuzjazm. Jak mówi, dopóki nie pojawi się szczepionka na COVID-19, branża nie wróci do rzeczywistości, która miała miejsce przed pandemią.

CZYTAJ TEŻ: ZESPÓŁ HALESTORM WYBRANY ROCKOWYM ARTYSTĄ DEKADY

„Wciąż się izoluję. Piszę album i robię swoje. Ci, do których chciałabym się zwrócić, to osoby, które zakładają, że skoro jestem kimś znanym, to nie dotyka mnie to. Większość czasu, jakieś 90 proc., spędzam na koncertach, których teraz nie ma. Cierpi na tym moja ekipa. Nie wiemy, jaka będzie przyszłość” – pisze Hale.

Wokalistka martwi się o inne zespoły. Głos Halestorm pisze wprost: „Większość zespołów, które znacie i lubicie, nie da sobie rady”.

„Proszę zatem, bądźcie mądrzy. Nie wychodźcie, jeśli nie jest to konieczne, a jeśli musicie, zachowajcie odległość, noście maseczki i pamiętajcie, żeby często myć ręce. Trzymajmy się razem i zakończmy to gówno” – uczula Hale.

Kariera Halestorm cały czas się rozwija. Nick Raskulinecz, producent m.in. Alice In Chains, z którym zespół pracował nad swoim ostatnim albumem, wyciągnął z Halestorm grunge’ową energię. Album „Vicious”, ostatni longplay Halestorm z 2018 r., zebrał bardzo dobre recenzje. Z materiałem z płyty grupa dotarła do Polski w ubiegłym roku. Koncert odbył się w Warszawie.

Merch Halestorm znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV