James Hetfield po raz pierwszy otwarcie o swojej chorobie

James Hetfield po raz pierwszy zabrał głos, komentując swoje ostatnie problemy. „Prawda jest taka, że podczas ubiegłorocznej trasy nie stawiałem zdrowia na pierwszym miejscu” – do fanów zwraca się frontman Metalliki, który wciąż walczy z chorobą alkoholową.

W momencie, gry świat obiegła informacja o jego powracającym nałogu, James Hetfield usunął się w cień. Muzyk dochodzi już do siebie, czego oznaką było otworzenie przez niego własnej wystawy w Petersen Automotive Museum, a także pojawienie się na charytatywnej imprezie A Star-Studded Tribute To Eddie Money. Hetfield ani razu jednak oficjalnie nie odniósł się do swojej choroby. Aż do teraz.

Muzyk opublikował oświadczenie na oficjalnym fanpage’u Metalliki na Facebooku, w którym oprócz poinformowania o odwołaniu dwóch koncertów zwrócił się do fanów, by wyjaśnić, co działo się z nim w ostatnich miesiącach.

„Moją intencją w tym oświadczeniu jest powiedzenie «przepraszam» każdemu z was – zaczął Hetfield. „Prawda jest taka, że podczas ubiegłorocznej trasy nie stawiałem zdrowia na pierwszym miejscu, a teraz już wiem, że moje zdrowie psychiczne jest najważniejsze. Dla większości z was może to zabrzmieć jak banał, ale nie chciałem rozczarować zespołu i całej rodziny Metalliki, przez co naraziłem na szwank samego siebie”.

„Patrząc na to z jaśniejszej strony, moja terapia idzie dobrze. Było to dla mnie absolutną koniecznością, żeby zadbać o swoje zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe” – dodał muzyk.

CZYTAJ TEŻ: JAMES HETFIELD PIERWSZY RAZ NA SCENIE OD CZASU LECZENIA

Frontman Metalliki zaznaczył, że zamierza zagrać wszystkie tegoroczne koncerty. Korzystając z okazji, podziękował za wsparcie, które jak podkreśla, pomaga mu w powrocie do zdrowia.

Pełną treść oświadczenia Hetfielda udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Metallica wróci na scenę 15 kwietnia w Chile. Koncertowe plany grupy na 2020 r. obejmują póki co Amerykę Południową i USA.

Ostatni koncert metalowej legendy w Polsce miał miejsce w sierpniu 2019 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Koszulki i gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV