Greta Van Fleet zapowiada debiut nowym singlem

Singiel zapowiadający swój pierwszy longplay publikuje Greta Van Fleet. Jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów rockowych ostatnich lat ma trafić do sprzedaży wraz z końcem roku.

Formacja Greta Van Fleet zdobyła niemałą popularność, zanim zdążyła zadebiutować. Po wydaniu dwóch epek („Black Smoke Rising” i „From The Fires”) Greta została okrzyknięta wschodzącą gwiazdą światowego rocka, choć złośliwi wypominają grupie bezczelne kopiowanie Led Zeppelin, z czego jej członkowie ostatnio regularnie się tłumaczą.

Czy rzeczywiście Greta to „Led Zeppelin dla generacji Z”? Sami możecie to ocenić, sprawdzając najnowszy singiel zespołu, którym Amerykanie zapowiadają długo wyczekiwany debiutancki longplay.

Utwór „When The Curtain Falls” wraz z klipem udostępniamy poniżej.

– Staliśmy się bardziej świadomi tego faktu. Wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy z podobieństw i wspólnych cech, które w różnych aspektach dzielimy z tym zespołem – porównaniach do Led Zeppelin w niedawnym wywiadzie dla kanału FaceCulture mówił niedawno Jake Kiszka, gitarzysta Grety.

– Mówiło się o tym setki razy, ale uważam, że to jeden z najlepszych komplementów, jaki można powiedzieć młodemu zespołowi, takiemu jak nasz. Nawet jeśli nie była to dla nas największa inspiracja, była jedną z kilku i na pewno to widzimy. Ale ogólnie nie miało to wpływu na proces pisania naszej muzyki – stwierdził muzyk.

Przypomnijmy: pełnoprawny debiut Greeta Van Fleet zamierza wydać pod koniec 2018 r. Zespół istnieje od 2012 r. Jego skład tworzą bracia Josh, Jake i Sam Kiszka oraz ich przyjaciel Danny Wagner.

fot. rawpic (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV