Ghost ma nowego lidera. Cardinal Copia zastąpi Papa Emeritusa

Nowym frontmanem chwali się formacja Ghost. Na czele jednej z najważniejszych wspólnot współczesnego metalu stanie Cardinal Copia – młody, mroczny hierarcha, który już oficjalnie zajął miejsce Papa Emeritusa III.

Tym razem okrzyk „Habemus papam” nie znajduje zastosowania w kontekście grupy Ghost. Kolejnym z kolei liderem szwedzkiej ekipy został tajemniczy duchowny Cardinal Copia.

Copia nie wywodzi się z tej samej linii, z której wywodził się jego poprzednik – Papa Emeritus III. Przemawiają za nim jednak młody wiek, witalność oczywiście i błogosławieństwo, jakim obdarzył go Papa Emeritus III. W ten sposób jeden z najważniejszych obecnie szwedzkich zespołów metalowych przeszedł kolejną istotną metamorfozę.

Oficjalne namaszczenie Copii możecie obejrzeć poniżej.

Jeśli wszystko pozostanie bez zmian, Cardinal Copia zaśpiewa na nowym albumie Ghost, który ma pojawić się jeszcze w 2017 r..

– To zbiór wielu różnych pomysłów i rzeczy, które zebraliśmy do kupy. Zawsze myślimy do przodu. W tej chwili zastanawiam się nad albumem nr 5, bo są piosenki, które teraz stworzyliśmy, które nie do końca pasują mi do tej płyty, przez co prawdopodobnie trafią na następną – o nowym albumie w niedawnym wywiadzie dla „Albuquerque Journal” mówił Tobias Forge, lider Ghost.

– Mając na uwadze fakt, że ostatni album był o braku Boga czy może bardziej o braku bóstw jako takich, nowy będzie o jego powrocie. Gniew boży rzuca się na ludzi cierpiących. W tym sensie będzie to bardziej biblijne, przez co wymowa tej płyty stanie się mroczniejsza, może nawet apokaliptyczna. Tak to postrzegam – zakończył Forge.

Przypomnijmy: „Meliora”, ostatnie wydawnictwo Ghost, pochodzi z 2015 r. W 2016 r. grupa wypuściła ponadto 5-utworową epkę „Popestar”.

Merch Ghost, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz