Festiwal Uwolnić Muzykę: Znamy rozpiskę poszczególnych dni

Poznaliśmy kolejne szczegóły Festiwalu Uwolnić Muzykę. Gwiazdą pierwszego dnia imprezy będzie zespół Kat & Roman Kostrzewski. Drugi dzień to występy m.in. Batushki i In Twillight’s Embrace.

Gościli już m.in. Closterkeller, Obscure Sphinx i Materię, teraz nad akwenem „Kajaki” w Środzie Śląskiej ugoszczą kolejne gwiazdy polskiej sceny rock/metal.

– Festiwal rozpoczął swoje działanie w 2012 r. – opowiada Mirosław Chołda, szef festiwalu. Przez ten czas gościliśmy 80 zespołów z Polski, Niemiec, Holandii i innych krajów. Najważniejszą ideą, która determinuje również nazwę „Uwolnić Muzykę”, jest to, by przedstawić zespoły, które nie są na pierwszych stronach gazet, nie ma ich w mainstreamowych rozgłośniach, ale swoim dorobkiem i biografią prezentują wysoką jakość.

– Nie zawężamy się do żadnego konkretnego działu muzyki metalowej – zapewnia nasz rozmówca. – Wręcz przeciwnie. Próbujemy mieszać różne rodzaje muzyki. Pierwszy dzień festiwalu zawsze jest dużo łagodniejszy, spokojniejszy. Drugi dzień jest znacznie cięższy, skierowany do miłośników black metalu czy doom black metalu.

Przyszłoroczna odsłona Festiwalu Uwolnić Muzykę, jak zapowiadają organizatorzy, ma być przełomowa. Po raz pierwszy bowiem do sprzedaży trafiły wejściówki. W założeniu takie rozwiązanie ma poprawić jakość line-upu i całego festiwalu.

Kto zadba o tę jakość w tym roku? Świeżo ogłoszoną rozpiskę dwóch dni Festiwalu Uwolnić Muzykę publikujemy poniżej:

piątek, 27 lipca:
– KAT I ROMAN KOSTRZEWSKI
– ARKONA (PL)
-ALCOHOLICA
– AETHER PIĄTEK 27.07 :
– KAT I ROMAN KOSTRZEWPIĄTEK 27.07 :
– KAT I ROMAN KOSTRZEWSKI
– ARKONA (PL)
-ALCOHOLICA
– AETHER
– RAIN OF SORROW
– THAR AI

sobota, 28 lipca
– BATUSHKA
-DOOMAS
– IN TWILIGHT’S EMBRACE
– CIEŃ
– DEADPOINT
– DECRYPTED SKI
– ARKONA (PL)
-ALCOHOLICA
– AETHER
– RAIN OF SORROW
– THAR AI

Koszt karnetów na Festiwal Uwolnić Muzykę to 30 (karnet jednodniowy) i 50 zł (karnet dwudniowy). W czasie trwania festiwalu będzie to odpowiednio 40 i 60 zł.

Poniżej udostępniamy nasz niedawny materiał o zespole Kat & Roman Kostrzewski – headlinerze pierwszego dnia imprezy.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV