Czy metal ma płeć? Kolejny #zływieczór w Spółdzielni Ogniwo

Gdyby nie one, wszystko byłoby bez sensu – ekstremalny metal również. O roli kobiet w świecie ciężkich brzmieniach 22 września w krakowskiej Spółdzielni Ogniwo porozmawiają Zofia „Wielebna” Fraś z Obscure Sphinx i redaktor Jarosław Szubrycht. Wszystko w ramach kolejnego #złegowieczoru, który tym razem odbędzie się pod wdzięcznym hasłem „Metalówy”.

„Są ludzie, dla których jedyną kobietą na metalowej scenie na zawsze pozostanie Doro Pesch. Są ludzie, którzy twierdzą, że to faceci i tylko faceci powinni nadawać ton ciężkim brzmieniom. Ale to nieprawda. Sąd to spotkanie i taka rozmowa” – tłumaczą organizatorzy.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Szubrycht, dziennikarz, twórca kwartalnika „Gazeta Magnetofonowa”, autor muzycznych biografii i bloger. Jego rozmówczynią będzie Zofia „Wielebna” Fraś, czołowa polska „metalówa”, od 2009 r. głos formacji Obscure Sphinx. Wspólnie z gośćmi duet Szubrycht-Fraś zastanowi się, czy muzyka (ta mocna) ma płeć i czy metal w spódnicy ma sens.

Nic nie sugerujemy, nic nie dodajemy. Po prostu: w imieniu organizatorów zapraszamy – wstęp wolny!

Do wydarzenia możecie dopisać się via [link]

#zływieczór to cykl debat poświęconych muzyce metalowej organizowanych w krakowskiej Spółdzielni Ogniwo z inicjatywy Krzysztof Wołodźki, dziennikarza i publicysty.

Spółdzielnia Ogniwo mieści się przy ul. Paulińskiej 28, I piętro.

Komentarze

Dodaj komentarz