Będzie nowy album AC/DC. Brian Johnson się wygadał?

Brian Johnson znów w AC/DC? Wszystko wskazuje na to, że powrót wokalisty do zespołu dojdzie do skutku. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Johnson osobiście potwierdził, że pojawi się na nowym albumie australijskiej legendy.

Trudno wyobrazić sobie nowy album AC/DC bez Briana Johnsona, nawet jeśli wieloletni frontman grupy oficjalnie nie jest już jej członkiem. Widmo całkowitej utraty słuchu zmusiło wokalistę do opuszczenia szeregów AC/DC, ale Johnson mimo to nie zamiera składać broni.

Latem 2018 r. muzyk został ukradkiem sfotografowany w studiu w Vancouver, gdzie nagrane zostały trzy ostatnie płyty AC/DC: „Stiff Upper Lip”, „Black Ice” i „Rock or Bust”. Zespół nie skomentował zdjęcia, ale coś ewidentnie jest na rzeczy. Potwierdza to grindcore’owa formacja Terrorizer, której członkowie przy okazji przypadkowego spotkania na lotnisku mieli okazję zamienić kilka słów z Johnsonem.

„Wracając do domu, wpadliśmy na lotnisku na Briana Johnsona z AC/DC. Zapytaliśmy go, czy to prawda, że zaśpiewa na nowym albumie AC/DC. Powiedział: „Tak”. Dodał, że ma już dość zaprzeczania wszystkiemu” – na swoim fanpage’u relacjonują członkowie Terrorizer.

Nieoficjalnie mówi się, że na nadchodzącym wydawnictwie australijskiej formacji pojawią się partie gitary nagrane przez nieodżałowanego Malcolma Younga, zmarłego w 2017 r. współzałożyciela AC/DC. Jak to możliwe? Kilka lat przed nagraniem płyty „Black Ice” Angus i Malcolm Young mieli stworzyć wspólnie mnóstwo utworów. Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, część z nich trafi na trzymane wciąż w tajemnicy nowe wydawnictwo AC/DC.

Przypomnijmy: zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, w tym informacjami przekazanymi przez Paula Cashmere, biografa AC/DC, na kolejnym albumie australijskiej legendy miał zaśpiewać Axl Rose. Wokalista Guns N’ Roses wziął zastępstwo za Briana Johnsona podczas trasy Rock Or Bust World Tour w 2016 r. Album najprawdopodobniej powstanie jednak bez jego udziału.

Merch AC/DC, w tym koszulki, bluzy i książki poświęcone historii zespołu, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV