Angus Young wsparł organizację pomagającą chorym na Alzheimera

Piękny gest gitarzysty i współzałożyciela AC/DC. Angus Young pomógł finansowo Alzheimer Society of Ontario, organizację wspierającą osoby zmagające się z chorobą Alzheimera oraz ich rodziny.

Bohaterem tej historii jest przede wszystkim Steve McNeil, fan AC/DC, który postanowił pomóc osobom zmagającym się z chorobą Alzheimera. Jego inspiracją była cierpiąca na tę przypadłość matka oraz Malcolm Young, gitarzysta i współzałożyciel AC/DC (Malcolm Young odszedł w 2017 r.; trzy lata wcześniej doświadczył udaru mózgu, skutkującego trwałą demencją – red.).

McNeil postanowił, że w nietypowy sposób będzie uczulał mieszkańców Kanady o problemach osób cierpiących na Alzheimera. Mężczyzna przemierzył kraj, odwiedzając wszystkie miasta Narodowej Ligi Hokeja (NHL), by w każdym z nich przez blisko 20 godz. pokazowo jeździć na łyżwach i w ten sposób zwrócić uwagę opinii publicznej na jedną z najbardziej dojmujących chorób sędziwego wieku.

O wysiłkach McNeila dowiedział się Angus Young. Księgowa zespołu zdradziła dziennikarzom CBC, że gitarzysta AC/DC wpłacił 15 tys. dolarów na rzecz Alzheimer Society of Ontario, organizacji non profit wspierającej osoby zmagające się z chorobą Alzheimera oraz ich rodziny. Young miał przed przypadek dowiedzieć się o akcji Steve’a McNeila, przeglądając codzienną prasę.

Postać Steve’a McNeila przybliży wam krótki film poniżej.

Przypomnijmy: pomimo zaawansowanego wieku Angus Young i jego koledzy z AC/DC nie składają broni. Według wciąż jeszcze niepotwierdzonych doniesień AC/DC pracują nad nowym albumem. Członkowie grupy, w tym Brian Johnson, wokalista, który w 2016 r. został zmuszony do opuszczenia szeregów grupy z powodu problemów ze słuchem, zostali niedawno kilkakrotnie sfotografowaniu w studiu nagraniowym w Vancouver, gdzie nagrane zostały 3 ostatnie płyty AC/DC. Nieoficjalnie mówi się, że na nadchodzącym wydawnictwie australijskiej formacji pojawią się partie gitary nagrane przez Malcolma Younga.

Merch AC/DC – koszulki, bluzy i książki poświęcone historii zespołu – znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Matt Becker (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV