A Perfect Circle z pierwszym teledyskiem z „Eat the Elephant”

Długo na nowy materiał kazali fanom czekać członkowie formacji A Perfect Circle. Wszystko jest już jasne – „Eat the Elephant”, czwarty longplay grupy, ukaże się 20 kwietnia. Zespół opublikował pierwszy promujący go teledysk.

12 premierowych utworów, w tym utwór „Disillusioned”, który właśnie doczekał się teledysku – oto co po wieloletniej ciszy przygotowała formacja A Perfect Circle.

Jeśli chodzi o najbardziej wyczekiwane płyty 2018 r., nowy album A Perfect Circle plasuje się wysoko. Oficjalnie zapowiedziany w 2017 r., pierwotnie miał ukazać się jeszcze w ubiegłym roku. Tak się jednak nie stało, co bynajmniej nie oznacza, że fani inteligentnego brzmienia APC powinni czuć się zaniepokojeni.

To już oficjalne: pierwszy longplay APC od czasu eMOTIVe z 2004 r. trafi do sprzedaży 20 kwietnia.

Krążek będzie zatytułowany „Eat the Elephant”. Całość wyprodukował Dave Sardy, człowiek znany ze współpracy z Marilynem Mansonem, Slayerem i Wolfmother.

– Chciałem, żeby ten album miał producenta, żeby nasza rola tym razem była nieco inna. Nie patrzyliśmy na budżet itd. Dave skoncentrował się na swojej pracy i spojrzał na naszą twórczość w sposób, w jaki ja nie byłem w stanie spojrzeć na nią w przeszłości – wyjaśnia Billy Howerdel, gitarzysta APC, który wraz z kolegami z zespołu wyprodukował wszystkie trzy dotychczasowe albumy grupy.

– Powiedziałbym, że ten materiał to najlepsze utwory, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy, a już na pewno najlepsze rzeczy, jakie mogliście usłyszeć, jeżeli chodzi o Maynarda – zapowiada Howerdel.

Trzymamy za słowo. Przedsmak płyty wraz z frapującym obrazem sprawdzicie poniżej.

Skład A Perfect Circle obok wspomnianych Billy’ego Howerdela i Maynarda Jamesa Keenana tworzą: James Iha (gitara), Matt McJunkins (gitara basowa) i Jeff Friedl (perkusja).

Komentarze

Dodaj komentarz