Znamy półfinalistów Eliminacji do Pol’and’Rock Festival

Pierwszy etap Eliminacji do Pol’and’Rock Festival za nami. Jurorzy konkursu wybrali 26 zespołów, które na koncertach w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie powalczą o występ na „najpiękniejszym festiwalu świata”.

Płyty, które zespoły z Polski oraz z zagranicy wysłały na adres Fundacji WOŚP, oceniali jurorzy w składzie Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio),
Tomasz „Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista), Piotr „Dziki” Chancewicz (producent muzyczny, muzyk), Krzysztof „Milkee” Dobies (rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival) i Kuba Płucisz (gitarzysta, założyciel grupy Ira).

Jurorzy postawili na zespoły: Alpha Dog, Ankh, Baika, Big Up, Blackberry Brothers, Brown, Chevy, Darmozjady, Dive, Echa, Gentuza, Hurrockaine, It Follows, Karolina Czarnecka, Kasia Lins, Kraków Street Band, Kwiat Jabłoni, Moyra, Ornette, Philip Bracken, Przybył, Sunsmoke, Terrific Sunday, Vane, Virgin Snatch i Zagi.

Zespoły wybrane przez jurorów wystąpią na koncertach półfinałowych w klubach, które odbędą się kolejno: w Poznaniu (23 marca, klub B17), we Wrocławiu (6 kwietnia, Centrum Koncertowe A2) i w Gdańsku (18 maja, klub Stary Maneż). Każda kapela będzie miała dokładnie 20 min., by dać z siebie wszystko i przekonać jurorów wraz z publicznością do swojej twórczości.

Finał Eliminacji do Pol’and’Rock Festival odbędzie się 1 czerwca w warszawskiej Progresji.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Laureaci Eliminacji do Pol’and’Rock Festival wystąpią na festiwalowych scenach w Kostrzynie nad Odrą.

Przypomnijmy: tegoroczny Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia. Dotychczas ogłoszone gwiazdy imprezy to m.in. Testament, Avatar, Black Stone Cherry i Acid Drinkers.

Naszą relację z ubiegłorocznego finału Eliminacji do Pol’and’Rock Festival udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV