Zakk Wylde znów nie zagra na nowym albumie Ozzy’ego Osbourne’a

Ozzy Osbourne ostatnio zaskoczył wszystkich, informując, że nagrał już kilkanaście utworów na nowy album. Wszystko wskazuje na to, że nie usłyszymy na nim Zakka Wylde’a. Gitarzysta ponownie nie otrzymał angażu od byłego frontmana Black Sabbath.

Zakk Wylde ostatnio poświęcił się swojej southernmetalowej kapeli Black Label Society, wcześniej jednak był kojarzony przede wszystkim jako gitarzysta zespołu Ozzy’ego Osbourne’a, z którym związał się jeszcze jako młody chłopak w drugiej połowie lat 80., zastępując Randy’ego Rhoadsa.

Wydawało się, że Wylde to pierwszy wybór Ozzy’ego, jeśli chodzi o gitarę, ale ku zaskoczeniu wszystkich gitarzysta nie pojawił się na ubiegłorocznym albumie księcia ciemności „Ordinary Man”. Wylde podkreślał w wywiadach, że nie odebrał tego osobiście, a sam album bardzo mu się podoba.

Gdy Ozzy zdradził w niedawnej rozmowie z „Metal Hammerem”, że jest na zaawansowanym etapie prac nad nowym albumem, temat współpracy Ozzy’ego i Wylde odżył. Ale na bardzo krótko. Goszcząc na antenie radiostacji SiriusXM, Wylde poinformował, że nie brał udziału w sesjach nagraniowych nowej płyty wokalisty.

– Zawsze wspieram szefa – zaznaczył Wylde.

– Moja relacja z nim jest ważniejsza niż muzyka. Gdyby szedł z Sharon na obiad i zapytał mnie: „Zakk, mógłbyś coś dla mnie zrobić? Wpadłbyś, żeby nakarmić nasze psy?”, to poszedłbym nawet na trzy dni. Powiedziałbym: „Wszystko co chcesz. Po drodze kupię jeszcze jajka i mleko”. Taką mamy relację. Cały czas rozmawiamy i tak dalej, piszemy do siebie, tak że wszystko jest w jak najlepszym porządku – dodał gitarzysta.

Wylde zapewnił, że jeśli Ozzy będzie chciał wrócić na scenę, w każdej chwil jest gotowy ruszyć w trasę. To jednak może okazać się trudne. Ozzy ostatnio borykał się z problemami zdrowotnymi. W efekcie dwukrotnie musiał przełożyć pożegnalną trasę koncertową. W sumie tournée zostało przełożone trzykrotnie. Po raz ostatni w związku z pandemią koronawirusa…

CZYTAJ TEZ: OZZY OSBOURNE NAGRAŁ 15 UTWORÓW NA NOWY ALBUM. „TO TRZYMAŁO MNIE PRZY ŻYCIU”

Przypomnijmy: jako członek zespołu Ozzy’ego Osbourne’a Zakk Wylde zagrał na pięciu albumach. Ostatnim jest „Black Rain” z 2007 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV