Zakk Wylde znów nie zagra na nowym albumie Ozzy’ego Osbourne’a

Ozzy Osbourne ostatnio zaskoczył wszystkich, informując, że nagrał już kilkanaście utworów na nowy album. Wszystko wskazuje na to, że nie usłyszymy na nim Zakka Wylde’a. Gitarzysta ponownie nie otrzymał angażu od byłego frontmana Black Sabbath.

Zakk Wylde ostatnio poświęcił się swojej southernmetalowej kapeli Black Label Society, wcześniej jednak był kojarzony przede wszystkim jako gitarzysta zespołu Ozzy’ego Osbourne’a, z którym związał się jeszcze jako młody chłopak w drugiej połowie lat 80., zastępując Randy’ego Rhoadsa.

Wydawało się, że Wylde to pierwszy wybór Ozzy’ego, jeśli chodzi o gitarę, ale ku zaskoczeniu wszystkich gitarzysta nie pojawił się na ubiegłorocznym albumie księcia ciemności „Ordinary Man”. Wylde podkreślał w wywiadach, że nie odebrał tego osobiście, a sam album bardzo mu się podoba.

Gdy Ozzy zdradził w niedawnej rozmowie z „Metal Hammerem”, że jest na zaawansowanym etapie prac nad nowym albumem, temat współpracy Ozzy’ego i Wylde odżył. Ale na bardzo krótko. Goszcząc na antenie radiostacji SiriusXM, Wylde poinformował, że nie brał udziału w sesjach nagraniowych nowej płyty wokalisty.

– Zawsze wspieram szefa – zaznaczył Wylde.

– Moja relacja z nim jest ważniejsza niż muzyka. Gdyby szedł z Sharon na obiad i zapytał mnie: „Zakk, mógłbyś coś dla mnie zrobić? Wpadłbyś, żeby nakarmić nasze psy?”, to poszedłbym nawet na trzy dni. Powiedziałbym: „Wszystko co chcesz. Po drodze kupię jeszcze jajka i mleko”. Taką mamy relację. Cały czas rozmawiamy i tak dalej, piszemy do siebie, tak że wszystko jest w jak najlepszym porządku – dodał gitarzysta.

Wylde zapewnił, że jeśli Ozzy będzie chciał wrócić na scenę, w każdej chwil jest gotowy ruszyć w trasę. To jednak może okazać się trudne. Ozzy ostatnio borykał się z problemami zdrowotnymi. W efekcie dwukrotnie musiał przełożyć pożegnalną trasę koncertową. W sumie tournée zostało przełożone trzykrotnie. Po raz ostatni w związku z pandemią koronawirusa…

CZYTAJ TEZ: OZZY OSBOURNE NAGRAŁ 15 UTWORÓW NA NOWY ALBUM. „TO TRZYMAŁO MNIE PRZY ŻYCIU”

Przypomnijmy: jako członek zespołu Ozzy’ego Osbourne’a Zakk Wylde zagrał na pięciu albumach. Ostatnim jest „Black Rain” z 2007 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.