Ozzy Osbourne po raz kolejny na scenie! Fani zachwyceni

Występ wokalisty legendarnej grupy Black Sabbath ubarwił inaugurację rozgrywek NFL na stadionie SoFi w Los Angeles. Książę ciemności dał krótkie, ale spektakularne show.

Ozzy rozpoczął tytułową piosenką ze swojego najnowszego albumu „Patient Number 9”, którego premiera przypadła na 9 września. Sam występ odbył się w przeddzień premiery. Na scenie Ozzy’ego wspierali producent płyty Andrew Watt na gitarze, Chris Chaney na basie oraz Tommy Clufetos za perkusją. Następnie do całej czwórki dołączył Zakk Wylde. Gitarzysta i wokalista Black Label Society przez lata był związany z solową karierą Ozzyego i zagrał również na jego najnowszym wydawnictwie. Po wejściu Zakka na scenę panowie wykonali kultowy utwór „Crazy Train”.

Był to pierwszy występ Ozzyego w USA, odkąd wraz z Post Malone i Travisem Scottem stanął na scenie podczas American Music Awards 2019 i wykonując „Take That You Want”. Muzyk nie zagrał dużego, solowego koncertu od 2018 r. Wcześniej wokalista wystąpił w sierpniu, kiedy pojawił się na ceremonii zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów w Birmingham, swoim rodzinnym mieście w Anglii. Wtedy wraz z Tonym Iommim, swoim przyjacielem z Black Sabbath, oraz towarzyszącym im Adamem Wakemanem i wspomnianym wyżej Tommym Clufetosem odegrali przed 30-tysięczną publicznością zgromadzoną na miejscowym Alexander Stadium sztandarowy utwór Black Sabbath „Paranoid”. Przed tym wydarzeniem Ozzy i Iommi ostatni raz stanęli razem na scenie na pożegalnym koncercie Black Sabbath w lutym 2017 r. również w Birmingham.

73-letni Ozzy stanął na scenie mimo zmagań z chorobą Parkinsona, do której przyznał się dwa lata temu. Według najnowszych informacji przebieg choroby jest łagodny.

– To jak chodzenie w cholernych, ołowianych butach – dolegliwość krótko podsumował wokalista. – Myślisz, że podnosisz stopę, ale ona się nie rusza.

Artysta otwarcie przyznaje, że czuje, że została mu jedna, ostatnia w karierze trasa.

– Mówię wam, że dam z siebie wszystko, co mogę, na tej trasie. Nie widzieliście jeszcze końca Ozzyego Osbourne’a. To mogę wam przysiąc. Jeśli wyjdę na scenę i umrę po pierwszej piosence, to wrócę następnego dnia! – zapowiada buńczucznie.

CZYTAJ TEŻ: OZZY OSBOURNE PO 25 LATACH OPUSZCZA USA. MA DOŚĆ PANUJĄCEJ TAM ATMOSFERY

Na nowym albumie Ozzyego pojawiło się wielu znakomitych gości, a wśród nich Tonny Iommi, Zakk Wylde, Eric Clapton i Jeff Beck. Dodatkowo Ozzy i jego żona Sharon potwierdzili powrót do telewizji z 10-odcinkowym serialem „Home To Roost” opowiadającym o powrocie rodziny Osbourneów do Anglii.

Michał Drab

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.