Wokalista Amon Amarth komentuje sukces zespołu

Amon Amarth to zespół, który swoją markę buduje od dawna. Wokalista szwedzkiej formacji, obecnej na scenie od ponad 25 lat, wypowiedział się na temat sukcesu kapeli. „Pierwsze lata były naprawdę trudne” – stwierdził Johan Hegg.

Wikingowie z Amon Amarth mają powody do świętowania. Wydając film dokumentalny i koncertowe DVD „The Pursuit Of Vikings: 25 Years In The Eye Of The Storm”, deathmetalowi wikingowie podsumowują 25 lat scenicznych podbojów.

W najnowszym wywiadzie dla kanału Loud TV Johan Hegg, lider Amonów, wypowiedział się na temat sukcesu grupy. Czy jego skala zaskakuje frontmana Amon Amarth?

– I tak, i nie – przyznał Hegg. – Nie jesteśmy mainstreamem. Nie grają nas w radiu. Dla nas był to powolny i konsekwentny rozwój. Jesteśmy w tym biznesie od 25 lat. To wszystko rosło. Początkowo nawet nie zauważaliśmy kiedy. Dopiero w przypadku ostatnich kilku albumów nasza kariera nabrała tempa, ale był to już ten etap, kiedy się tego spodziewasz. Nie chcę powiedzieć, że to tak, że masz świadomość, że na to zasługujesz. Wszystko zależy od tego, co robisz, ale z każdym albumem wszystko szło coraz lepiej. Patrząc wstecz, gdyby ktoś powiedział mi, że za 10 czy 15 lat będziemy tu, gdzie jesteśmy teraz, raczej bym nie uwierzył. Pierwsze lata były naprawdę trudne. Z drugiej strony były na swój sposób łatwiejsze, bo teraz trudność polega na tym, że to wielka machina. Żeby działała, musisz zwracać uwagę na wszystko. Zawsze byliśmy samodzielną ekipą. Lubimy mieć kontrolę nad tym, co się dzieje. Nie chcemy oddawać tego osobom trzecim. Dbamy o swój biznes.

– Muszę powiedzieć, że większość z trudnych momentów w naszej karierze to głupoty – dodał Hegg. – Pewne rzeczy postrzegaliśmy jako wyzwania w danym momencie, ale zawsze pomagaliśmy sobie nawzajem przez nie przechodzić. Wychodziliśmy z nich silniejsi, bo zawsze uczymy się na błędach – podkreślił wokalista.

Przypomnijmy: premiera dokumentu i live albumu „The Pursuit Of Vikings: 25 Years In The Eye Of The Storm” miała miejsce 16 listopada.

Ostatni polski koncert Amon Amarth odbył się w 2017 r. na Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival).

W 2019 r. zespół ponownie odwiedzi nasz kraj. Grupa wystąpi na powracającym po przerwie Mystic Festival – m.in. obok Slipknot i Sabaton.

Bestsellerowe koszulki z nadrukami Amon Amarth oraz gadżety zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.