Vogg z Decapitated dołączył do Machine Head

Wacław „Vogg” Kiełtyka, gitarzysta Decapitated, dołącza do Machine Head. Polski mistrz deathmetalowej gitary wesprze zespół Robba Flynna podczas europejskiej trasy organizowanej w ramach 25-lecia płyty „Burn My Eyes”.

– To wielki zaszczyt móc występować na jednej scenie z wielkimi Machine Head – komentuje Vogg. – Wychowałem się na ich muzyce i kiedy dowiedziałem się, że dołączę do nich na najbliższej trasie, byłem dosłownie podjarany.

– Jako 13-latek uczyłem się utworów z „Burn My Eyes”, który wciąż jest jednym z moich ulubionych albumów wszech czasów. Miał też duży wpływ na to, jak gram na gitarze – dodaje Vogg.

Koncerty, na których Vogg dołączy do Machine Head, odbędą się w październiku i listopadzie. Fani Decapitated nie muszą się martwić. Po krótkiej przerwie zespół powróci w 2020 r.

– Do wszystkich fanów Decapitated: widzimy się podczas koncertów w 2020 r. Planujemy również komponować nową muzykę na następny album. Miejcie oczy szeroko otwarte i czekajcie na więcej informacji – uspokaja Vogg.

W Machine Head gitarzysta zastąpi Phila Demmela, który rozstał się z Machine Head w 2018 r. Oprócz Vogga do koncertowego składu Machine Head dołączył również perkusista Matt Alston.

Formacja Machine Head powstała na początku lat 90. w Oakland w Kalifornii. Muzykę zespołu określa się jako połączenie groove metalu, metalu alternatywnego i nu metalu, ale też bardziej klasycznych odmian: thrash metalu i heavy metalu. Liderem Machine Head od lat pozostaje Robb Flynn. Dyskografię grupy zamyka „Catharsis” z 2018 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.