Trent Reznor otrzymał Oscara za muzykę do filmu „Co w duszy gra”

Trent Reznor ma co świętować. Lider Nine Inch Nails otrzymał Oscara za muzykę do filmu „Co w duszy gra” wraz ze swoimi bliskimi współpracownikami Atticusem Rossem i Jonem Batistą.

Za nami kolejna oscarowa gala, która w tym roku odbyła się w formie adekwatnej do panujących realiów: z mniejszą pompą niż dotychczas, z ograniczoną widownią i w przesuniętym terminie. To, co najważniejsze, pozostało jednak bez zmian: Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej po raz kolejny rozdała swoje statuetki.

Największe powody do radości mieli twórcy „Nomadland”, którzy odebrali aż trzy statuetki, w tym za najlepszy film. Nas jednak najbardziej interesują nagrody muzyczne, zwłaszcza że w tym roku doceniony został Trent Reznor, kompozytor, multiinstrumentalista, a przede wszystkim twórca industrialowego Nine Inch Nails.

Reznor otrzymał statuetkę za najlepszą muzykę filmową. Wspólnie z nim nagrodzeni zostali Atticus Ross i Jon Batista, współautorzy docenionej przez akademię muzyki do filmu animowanego „Co w duszy gra”. Warto odnotować, że dla duetu Reznor & Ross to już drugi Oscar. Pierwszego dostali za muzykę do filmu „The Social Network” dokładnie dekadę temu.

Kto jeszcze został wyróżniony w muzycznych kategoriach? Za najlepszą piosenkę Oscara zgarnęli D’Mile, H.E.R. i Tiara Thomas. Akademia doceniła „Fight for You”, ich wspólny utwór napisany na potrzeby filmu „Judasz i Czarny Mesjasz”.

Metalowy akcent miało też rozdanie nagród za najlepszy dźwięk. Tu docenieni zostali autorzy ścieżki dźwiękowej do filmu „Sound of Metal”.

CZYTAJ TEŻ: TRENT REZNOR ZARZUCA ROCKOWI NUDĘ. WINNA „HIPSTERKA”

Przypomnijmy: w ubiegłym roku ukazały się aż dwa wydawnictwa Nine Inch Nails: płyty „Ghosts V: Together” i „Ghosts VI: Locusts” będące rozwinięciem projektu Ghosts z 2008 r.

Koszulki Nine Inch Nails oraz pełną ofertę merchu zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.