Trent Reznor otrzymał Oscara za muzykę do filmu „Co w duszy gra”

Trent Reznor ma co świętować. Lider Nine Inch Nails otrzymał Oscara za muzykę do filmu „Co w duszy gra” wraz ze swoimi bliskimi współpracownikami Atticusem Rossem i Jonem Batistą.

Za nami kolejna oscarowa gala, która w tym roku odbyła się w formie adekwatnej do panujących realiów: z mniejszą pompą niż dotychczas, z ograniczoną widownią i w przesuniętym terminie. To, co najważniejsze, pozostało jednak bez zmian: Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej po raz kolejny rozdała swoje statuetki.

Największe powody do radości mieli twórcy „Nomadland”, którzy odebrali aż trzy statuetki, w tym za najlepszy film. Nas jednak najbardziej interesują nagrody muzyczne, zwłaszcza że w tym roku doceniony został Trent Reznor, kompozytor, multiinstrumentalista, a przede wszystkim twórca industrialowego Nine Inch Nails.

Reznor otrzymał statuetkę za najlepszą muzykę filmową. Wspólnie z nim nagrodzeni zostali Atticus Ross i Jon Batista, współautorzy docenionej przez akademię muzyki do filmu animowanego „Co w duszy gra”. Warto odnotować, że dla duetu Reznor & Ross to już drugi Oscar. Pierwszego dostali za muzykę do filmu „The Social Network” dokładnie dekadę temu.

Kto jeszcze został wyróżniony w muzycznych kategoriach? Za najlepszą piosenkę Oscara zgarnęli D’Mile, H.E.R. i Tiara Thomas. Akademia doceniła „Fight for You”, ich wspólny utwór napisany na potrzeby filmu „Judasz i Czarny Mesjasz”.

Metalowy akcent miało też rozdanie nagród za najlepszy dźwięk. Tu docenieni zostali autorzy ścieżki dźwiękowej do filmu „Sound of Metal”.

CZYTAJ TEŻ: TRENT REZNOR ZARZUCA ROCKOWI NUDĘ. WINNA „HIPSTERKA”

Przypomnijmy: w ubiegłym roku ukazały się aż dwa wydawnictwa Nine Inch Nails: płyty „Ghosts V: Together” i „Ghosts VI: Locusts” będące rozwinięciem projektu Ghosts z 2008 r.

Koszulki Nine Inch Nails oraz pełną ofertę merchu zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV