Till Lindemann znów zaskakuje. Lider Rammstein śpiewa po rosyjsku

Till Lindemann w ostatnich miesiącach zaskakuje na każdym kroku. Ekscentryczny lider Rammstein wypuścił właśnie solowy singiel w języku rosyjskim. Fani dotychczasowej twórczości Tilla będą zaskoczeni.

Till Lindemann ostatnio przeżywa drugą młodość. Wydaje książki podróżnicze, rozwija własną markę, sprzedając m.in. wibratory i klapki, a teraz udowadnia, że potrafi świetnie śpiewać po rosyjsku. Do sieci trafił najnowszy singiel Tilla „Любимый город”, czyli w polskim tłumaczeniu „Ulubione miasto”.

Utwór to efekt współpracy z kompozytorem Nikitą Bogoslovskim i tekściarzem Evgenijem Dolmatoryjskim. Przede wszystkim jednak to ciekawy zabieg marketingowy. Nie zapominajmy, że w maju ma ukazać się DVD projektu Lindemann „Live In Moscow”.

Singiel „Любимый город” to Till w odsłonie, w jakiej wcześniej nie mieliśmy okazji go usłyszeć. Ballada nie przypomina naszpikowanej elektroniką, odznaczającej się rozmachem twórczości Rammstein. Nie ma też mocnego, eksperymentalnego zacięcia projektu Lindemann. To nostalgiczna, emocjonalna ballada z oszczędnym akompaniamentem pianina. Tilla najwyraźniej jednak nawet w takiej odsłonie dobrze się odnajduje.

„Любимый город” udostępniamy poniżej.

Czy Till zacznie teraz śpiewać po rosyjsku? W jego przypadku niczego nie można wykluczyć. Jedno jest pewne: muzyk na pewno nie przestanie śpiewać w swoim ojczystym języku. W drodze jest kolejne wydawnictwo Rammstein. Zespół zmobilizował się i nagrał album, którego nie planował, a przynajmniej tak utrzymuje kolega Tilla Christian „Flake” Lorenz, klawiszowiec Rammstein.

– Fakt, że nie mogliśmy koncertować, wzmógł naszą kreatywność – w jednym z udzielonych ostatnio wywiadów przyznał Flake.

– Mieliśmy więcej czasu, by pomyśleć o kolejnych ruchach, też mniej rzeczy nas rozpraszało. W ten sposób nagraliśmy album, którego właściwie nie planowaliśmy – dodał muzyk.

Flake nie zdradził, kiedy i w jakiej formie możemy spodziewać się wydania przez Rammstein świeżo nagranej płyty. Wiemy jedynie, że nowy materiał Rammstein powstał w Studios La Fabrique we Francji. Jest to to samo studio, gdzie reprezentanci Neue Deutsche Härte nagrali ostatni, imienny album z 2019 r.

CZYTAJ TEŻ: TILL LINDEMANN SPRZEDAJE WIBRATORY, WINO I KLAPKI JAKO DOCTOR DICK

Przypomnijmy: 17 lipca Rammstein miał zagrać w Warszawie. Wydarzenie, podobnie jak cała europejska trasa Niemców, zostało jednak ponownie przełożone. Rammstein ma wystąpić w Polsce dopiero w 2022…

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV