Till Lindemann i Peter Tägtgren kończą współpracę przy projekcie Lindemann

Till Lindemann i Peter Tägtgren kończą współpracę. Lider Rammstein i szwedzki muzyk znany z zespołów Hypocrisy i Pain poinformowali, że ich drogi rozejdą się po wydaniu koncertowego wydawnictwa wiosną przyszłego roku.

To zaskakująca wiadomość, biorąc pod uwagę bardzo dobry odbiór płyty „F&M”, którą Till Lindemann i Peter Tägtgren wydali w ubiegłym roku. Dwie mocne osobowości, blisko współpracujące w ramach projektu Lindemann, od teraz będą rozwijać się osobno.

„Till Lindemann i Peter Tägtgren kończą współpracę przy projekcie Lindemann” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnym fanpage’u projektu.

Obaj artyści zamierzają skupić się na własnych celach. Co ciekawe, frontman Rammstein nie zamierza rezygnować z występowania pod własnym nazwiskiem. Opublikowane oświadczenie kończy informacja, że wokalista będzie dalej realizował swoje wizje w projekcie Lindemann – ale już bez Tägtgrena.

Zanim drogi Lindemanna i Tägtgrena ostatecznie się rozejdą, do sprzedaży trafi DVD będące zapisem koncertu Lindemann w Moskwie. Występ był częścią trasy, na której niemiecki gwiazdor rzekomo miał zarazić się nowym koronawirusem. Informacja została jednak natychmiastowo zdementowana przez management Lindemanna.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI RAPER W RESTAURACJI Z WOKALISTĄ RAMMSTEIN

Projekt Lindemann powstał w 2013 r. Dwa lata później ukazał się debiutancki materiał duetu „Skills in Pills”. Oprócz wspomnianego wcześniej ubiegłorocznego albumu „F&M” zespół wydał jeszcze niezależny singiel „Mathematik” z gościnnym udziałem rapera Haftbefehla w 2018 r.

W najbliższym czasie trudno spodziewać się nowości z obozu Lindemann. Trwają intensywne prace nad nowym albumem Rammstein. Reprezentanci Neue Deutsche Härte regularnie odwiedzają francuskie Studios La Fabrique, gdzie powstał m.in. ich ostatni album. W obliczu braku możliwości grania koncertów Niemcy postanowili, że skupią się na nowym materiale. Czekamy na pierwsze efekty prac.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.