Till Lindemann i Peter Tägtgren nie są już kolegami. „To było proste”

Peter Tägtgren, szwedzki multiinstrumentalista, który do niedawna współtworzył projekt Lindemann, na chłodno ocenia współpracę z ekscentrycznym liderem Rammstein.

Koniec współpracy pomiędzy Tillem Lindemannem i Peterm Tägtgrenem, który został ogłoszony w ubiegłym roku, był sporym zaskoczeniem. Lindemann wciąż występuje pod własnym nazwiskiem, ale już bez Tägtgrena. Nie wiemy, co dokładnie poróżniło muzyków. Relacje pomiędzy nimi pozostają chłodne. Goszcząc w podcaście „Scars And Gutitars”, Tägtgren nie próbował nawet tego ukrywać.

– Zrobiliśmy dwie płyty. Zrobiliśmy trasy. Udowodniliśmy coś i to wszystko – stwierdził Tägtgren.

Zapytany czy wciąż są z Lindemannem kolegami, muzyk odparł: „Raczej nie, ale to nie ma znaczenia”.

– Ujmując to w możliwie zwięzły sposób, zrobiliśmy coś dużego, co zostawiło po sobie ślad. Jestem z tego dumny. Kiedy pracowaliśmy razem, byliśmy bardzo twórczy. Gdy startowaliśmy, nie było od nas lepszego duetu. Mogliśmy usiąść i rozmawiać na zasadzie, że fajnie byłoby coś zrobić, a dziesięć minut później już to mieliśmy – wspomina Tägtgren.

Muzyk Hypocrisy i Pain wcześniej odniósł się do współpracy z Lindemannem w podcaście Landry.Audio.

– Mogę powiedzieć, że kiedy było dobrze, to było dobrze, a kiedy było źle, to było źle. Mieliśmy dość wybuchową relację. Wystarczyło, że na siebie spojrzeliśmy, i już mogliśmy robić muzykę. To było proste. Najłatwiej przychodziła nam praca w studiu. Mogliśmy co roku wypuszczać setki utworów, bo mieliśmy tyle pomysłów. To działało, więc tak, to smutne. Gdybyśmy robili to dalej, moglibyśmy stać się jednym z największych zespołów świata – podsumował Tägtgren.

CZYTAJ TEŻ: TRASA RAMMSTEIN ODWOŁANA. ZESPÓŁ WYSTĄPI W POLSCE DOPIERO W 2022

Lindemann i Tägtgren razem wydali dwie płyty. Ostatnia „F&M” ukazała się w 2019 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.