Trasa Rammstein odwołana. Zespół wystąpi w Polsce dopiero w 2022

Fatalna wiadomość z obozu Rammstein, której niestety można było się spodziewać. Zespół odwołał zaplanowaną na ten rok trasę, w tym koncert w Warszawie. „Koncerty są przesunięte na 2022 r.” – informują Niemcy.

Wygląda na to, że ten rok nie przyniesie powrotu koncertów. Kolejni artyści nie zostawiają złudzeń, ponownie przekładając lub całkowicie odwołując swoje trasy.

Najwięksi czekają z takimi decyzjami do ostatniej chwili, ale to najwyraźniej już. Tegoroczną trasę odwołuje Rammstein. Niemieccy gwiazdorzy opublikowali oświadczenie, w którym nie ukrywają swojego rozczarowania.

„W związku ze spodziewanym zakazem organizowania koncertów oraz obostrzeniami związanymi z COVID-19 Rammstein niestety znów jest zmuszony przełożyć planowaną europejską trasę. Członkowie zespołu i wszyscy zaangażowani są tym faktem bardzo rozczarowani” – czytamy w oświadczeniu Rammstein.

Na pocieszenie grupa zapewnia, że przymusowy urlop przeznaczy na intensywne prace nad nowymi utworami.

Co z koncertem w Warszawie? Pozostaje w rozpisce. Nowa data to 16 lipca 2022 r.

CZYTAJ TEŻ: TILL LINDEMANN WYDA FILM KONCERTOWY SWOJEGO PROJEKTU

Przypomnijmy: jeśli wierzyć temu, o czym niedawno mówił Christian „Flake” Lorenz, klawiszowiec Rammstein, reprezentanci Neue Deutsche Härte mają już nagrany kolejny album. Rozmawiając z serwisem Motor.de, muzyk stwierdził, że jemu i jego kolegom jak zawsze nie brakowało weny.

– Tematyka, którą poruszamy, ma źródło w naszych codziennych doświadczeniach, w tym, co aktualnie dzieje się na świecie, a jest tak, że zawsze coś się dzieje. Generalnie zawsze mamy do czynienia z ludzkim szaleństwem i pod tym względem obecne czasy naznaczone pandemią koronawirusa nie różnią się od innych – uważa Flake.

Póki co dyskografię Rammstein zamyka imienny album z 2019 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV