System of a Down wracają. Zespół udostępnił dwa nowe utwory

Rok 2020 nie przestaje zaskakiwać. Po 15 latach wydawniczej ciszy z nowym materiałem powraca System of a Down. Zespół opublikował na Bandcampie dwa utwory. „Czas, żeby to zrobić, jest teraz, gdy cała nasza czwórka ma coś ważnego do powiedzenia i mówi jednym głosem” – komentują artyści.

Podczas gdy świat zmaga się z pandemią koronawirusa, trwa konflikt pomiędzy Armenią a Górskim Karabachem. To rejon szczególnie bliski członkom System of a Down, którzy nie pozostają bierni. Członkowie ormiańskiej formacji w obliczu jednego z najpoważniejszych konfliktów wojennych ostatnich miesięcy postanowili znów połączyć siły i stworzyć nową muzykę.

Do sieci trafiły dwa utwory inspirowane trwającą wojną: „Protect The Land” i „Genocidal Humanoidz”. Oba pojawiły się na Bandcampie.

– Dla nas jako dla System of a Down była to wyjątkowa okazja, by odłożyć wszystko na bok i przemówić jednym głosem w imieniu naszego narodu jako czterech chłopaków z Armenii – komentują muzycy.

Cały dochód ze sprzedaży świeżo opublikowanych utworów kapeli zostanie przekazany organizacji ArmeniaFund.

Przypomnijmy: w obozie System of a Down od 15 lat trwała twórcza blokada. Ostatnie płyty grupy, czyli „Mezmerize” i „Hypnotize”, ukazały się w 2005 r.

System of a Down 30 czerwca mieli wystąpić w Krakowie. Koncert został jednak odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV