System Of A Down ma gotowy materiał na nowy album

Po ponad 13 latach od wydania ostatniej płyty można mieć wątpliwości, czy członkowie System Of A Down są w stanie stworzyć coś nowego w najbliższym czasie. Optymistą w tej kwestii jest Shavo Odadjian. „Myślę, że to się wydarzy” – mówi basista grupy.

Niemoc twórcza w szeregach System Of A Down trwa od lat. W 2017 r. Serj Tankian wspominał wprawdzie, że zespół pracuje nad pierwszym od ponad dekady albumem, ale od tej pory nic spektakularnego się nie wydarzyło.

Niewykluczone jednak, że jesteśmy świadkami ciszy przed burzą. Shavo Odadjian, basista grupy, wciąż liczy na wielki come back System Of A Down. Jak podkreśla, zespół ma gotowy materiał na nowy album.

– Mogę to powiedzieć: mamy materiał, którzy przebije wszystko, co do tej pory zrobiliśmy. Szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać, aż nagramy to i wypuścimy – w rozmowie z Consequence Of Sound zdradził Odadjian.

– To kwestia czasu – dodał basista. – Mam nadzieję, że stanie się to prędzej niż później. Napisaliśmy to razem. Daron (Malakian, gitarzysta System Of A Down – red.) przyniósł mnóstwo materiału. Ja z kolei przekazałem mu swoje rzeczy i razem nad nimi pracowaliśmy. Mam tego znacznie więcej niż to, co już jest gotowe do wypuszczenia. Powiedziałem Daronowi, że powinniśmy to dokończyć. On na to: „Tak, też chcę”.

– Myślę, że możemy to zrobić. Między nami nie stało się nic tak strasznego, żeby nie móc teraz pracować razem w studiu. Nic! Wszystko jest kwestią interpretacji, ale oni powinni po prostu zapomnieć o przeszłości i zrobić krok naprzód. Myślę, że to się wydarzy. Nie martwię się o to. W ogóle się nie martwię – podsumował muzyk, odnosząc się do konfliktu, do jakiego miało dojść między Daronem Malakianem a Serjem Tankianem.

Przypomnijmy: mimo że System of a Down w ostatnich latach koncertuje, grupa ostatni album wydała dokładnie 13 lat temu. Ostatnim wydawnictwem zespołu pozostaje „Hypnotize” z 2005 r., choć w tym samym roku ormiańska formacja wypuściła jeszcze jeden longplay – „Mezmerize”.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.