Summer Dying Loud coraz bliżej. Zagrają Sodom, Sólstafir i inni

Lato powoli dobiega końca, ale jedno jest pewne – Aleksandrów Łódzki godnie (i głośno) je pożegna. 8 września rozpocznie się kolejna odsłona Summer Dying Loud. Zagrają m.in. Sodom, Unleashed, Sólstafir i Wolfheart. Czujcie się zaproszeni.

Organizowany nieprzerwanie od 2009 r. Summer Dying Loud to marka, która na dobre zaznaczyła swoją obecność na festiwalowej mapie Polski. Organizowany z rozmachem, przyciągający tłumy i muzycznie różnorodny – w dniach 8 i 9 września festiwal znów wstrząśnie Aleksandrowem Łódzkim.

– Jeśli chodzi o line-up, w tym roku mamy 18 wykonawców – opowiada nam Tomasz Barszcz, organizator wydarzenia. – Głównym magnesem są wykonawcy zagraniczni, w tym Sodom, Unleashead i Sólstafir. Są też nieco mniej znani, ale również ciekawi artyści, kapele, które prezentują inne ciekawe nurty.

Wśród zaproszonych gości, których pełną listę znajdziecie na stronie festiwalu, znalazło się miejsce dla przedstawicieli przeróżnych kierunków – od deathmetalowego łomotu po stonerowy odjazd.

– Czasem zastanawiam się, czy nie przesadzam z tym rozrzutem – przyznaje Tomek Barszcz. – Obawiam się, czy czegoś nie będzie za mało albo czegoś za dużo. W tym roku jestem pozytywnie zaskoczony odbiorem line-upu. Każde ogłoszenie spotkało się z ciepłym przyjęciem, nawet ogłoszenie zespołu Percival, który wystąpi w składzie folkowym, nie metalowym. Myślę, że festiwal cały czas będzie podążał w tę stronę, w stronę różnorodności, bo dzięki temu są ludzie, którzy po raz pierwszy mają okazję zobaczyć niektóre zespoły i przez to poznać coś nowego. Nam z kolei daje to dużo swobody.

Ale jak podkreśla nasz rozmówca, Summer Dying Loud to więcej niż festiwal.

– To duże przedsięwzięcie, które zdobyło uznanie nie tylko w regionie, ale też całej Polsce. Przyjeżdżają do nas ludzie z różnych stron. Dla Aleksandrowa Łódzkiego to promocja nie do przecenienia. Do mniejszego miasta trudno ściągnąć osoby z zagranicy, a my już mamy informacje, że będą np. goście z Niemiec, z Anglii, z Ukrainy. To duża rzecz dla Aleksandrowa – kończy Tomek Barszcz.

Po szczegółowe informacje o festiwalu odsyłamy na www.summerdyingloud.pl

Koszulki, bluzy i wszystko, czego potrzebujecie na koncerty, znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.