Steve Morse opuszcza Deep Purple, by zająć się chorą żoną

Steve Morse nie jest już członkiem Deep Purple. Gitarzysta, który od blisko trzech dekad grał w Purple’ach, odszedł z zespołu, by zaopiekować się chorą na raka żoną.

Steve Morse niedawno szczerze poinformował fanów, że w związku z chorobą nowotworową żony musi zawiesić karierę. W Deep Purple zastąpił go pochodzący z Irlandii Simon McBride, który najprawdopodobniej już na stałe zajmie miejsce Stevego.

Na facebookowym fanpage’u Deep Purple pojawił się oficjalny komunikat o rozstaniu Stevego z rockową legendą.

„Ogłaszamy, że Steve Morse opuszcza zespół, którego gitarzystą był przez ponad ćwierć wieku. Osobiste sprawy Stevego nie pozwalają mu zaangażować się w nasze najbliższe plany” – przekazał obóz Deep Purple.

Członkowie Deep Purple rozstają się z wieloletnim kompanem w dobrej atmosferze.

„Zeszłej jesieni nagle opuściłem zespołową sesję w Niemczech, bo stan mojej żony Janine niespodziewanie się pogorszył. Po prawie roku nauczyliśmy się akceptować czwarty stopień raka i ciągłą chemioterapię” – w emocjonalnym oświadczeniu napisał Steve.

„Chciałbym podziękować słuchaczom, którzy silnie wspierali nas na koncertach i sprawili, że każdy koncert, od garderoby po bisy, był niesamowitym doświadczeniem. Będę tęsknił za każdym w zespole i ekipie, ale wspieranie Janine sprawiło, że moje spojrzenie na dużo rzeczy się pozmieniało” – wyjaśnił muzyk.

Ian Gillan, lider Deep Purple, podkreśla, że rozumie i wspiera Stevego. W podobnym tonie wypowiadają się pozostali członkowie grupy, którzy pomimo zaawansowanego wieku, działają na wysokich obrotach. Wprawdzie zdążyli już zagrać pożegnalną trasę, ale po jej zakończeniu wydali jeszcze dwie płyty. Ostatnia „Turning to Crime” ukazała się w listopadzie 2021 r.

Leciwi rockmani wciąż są aktywni również koncertowo. W październiku po raz kolejny wystąpią w Polsce na koncercie, który w Atlas Arenie w Łodzi organizuje agencja Metal Mind Productions.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.