„Something In The Way” Nirvany znów na topie po premierze Batmana

Nowy Batman święci triumfy w kinach na całym świecie. Film zarobił już blisko pół miliarda dolarów, a jego soundtrack sprawił, że „Something In The Way” Nirvany rządzi w streamingu.

Filmy należące do uniwersum DC w ostatnich latach wysoko zawiesiły poprzeczkę konkurencji. Po genialnym „Jokerze” przyszedł czas na nowego Batmana, który nie zawiódł.

Mroczny, ponury wydźwięk filmu „The Batman” pozwala poczuć paranoję i przytłaczający klimat przestępczego półświatka Gotham City. Właśnie tego spodziewaliśmy się po najnowszym dziele Matta Reevesa z Robertem Pattinsonem w roli głównej. „The Batman” to film o człowieku-nietoperzu na miarę naszych czasów. Astronomiczne przychody, jakie wygenerował od momentu premiery 4 marca, zdają się to potwierdzać.

Produkcja DC Films, której oficjalny budżet wynosił ok. 200 mln dolarów, zwróciła się z nawiązką. Aktualnie plasuje się na pierwszym miejscu Box Office’u z wynikiem blisko 500 mln dolarów, a biorąc pod uwagę, że wciąż można uznać ją za gorącą nowość, w kolejnych dniach liczba ta z pewnością wystrzeli w górę.

Mocno w górę wystrzeliły już akcje Nirvany w serwisach streamingowych. Nie jest to przypadek. Wszystko przez wykorzystany w ścieżce dźwiękowej nowego Batmana utwór „Something In The Way”. W ciągu pierwszych dni od premiery filmu klasyk Nirvany został odtworzony ponad 3 mln razy. W porównaniu do czterech dni poprzedzających premierę „The Batman” to wzrost aż o ponad 700 proc. Możemy więc mówić o prawdziwym renesansie „Something In The Way”!

Utwór w soundtrackowej wersji w aranżacji Michaela Giacchino możecie odnaleźć w trailerze poniżej.

Nirvana nieprzypadkowo znalazła się w ścieżce dźwiękowej „The Batman”. Kreując postać Batmana, reżyser filmu inspirował się Kurtem Cobainem, na którego podobieństwo chciał stworzyć bohatera nieoczywistego, złożonego i wyobcowanego.

– Dotarło do mnie, że oprócz Bruce’a Wayne’a playboya, którego już widzieliśmy wcześniej, jest jeszcze jedna wersja, ktoś, kto przeżył tragedię i został wyrzutkiem. Zacząłem łączyć to z tym, co zobaczyliśmy w „Last Days” Gusa Van Santa, czyli z wykreowaną przez niego postacią Kurta Cobaina mieszkającego w zapadającym się domu – wyjaśnia Matt Reeves.

Reeves stwierdził, że Robert Pattinson idealnie pasował do tej wizji.

– Ma w sobie coś z Kurta. Wygląda jak gwiazda rocka. Z drugiej strony czujesz, że jednocześnie może być też outsiderem – zauważa Reeves.

CZYTAJ TEŻ: FILMOWE WCIELENIA BATMANA. W OCZEKIWANIU NA PREMIERĘ „THE BATMAN”

Przypomnijmy: „The Batman” miał długą i wyboistą drogę na światowe ekrany. W związku z pandemią zdjęcia były kilkukrotnie wstrzymywane. Z COVID-19 na planie zmagał się m.in. Robert Pattinson. Film pierwotnie miał zadebiutować jeszcze w 2021 r.

Merch związany z Batmanem, w tym ubrania i całą gamę gadżetów, znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.