Słuchawki dla metali? Debiut marki Heavys

Słuchawki dla metali? Axel Grell, weteran branży audio i zapalony metalhead, stworzył słuchawki, których targetem są maniacy ciężkich brzmień. Poznajcie nową markę Heavys.

Axel Grell przez lata był związany z wiodącą w branży audio firmą Sennheiser. Kilka lat temu Grell postanowił, że stworzy coś na własną rękę i zaprojektował autorskie słuchawki dla metali. Pomysł wylądował na Kickstarterze, gdzie zebrał ponad 500 tys. dolarów.

Po długich miesiącach prac Greel w końcu zaprezentował swój produkt. Słuchawki Heavys – bo tak właśnie zostały nazwane – to sprzęt skierowany do fanów rocka, metalu i innych słusznych gatunków muzycznych. Heavys to słuchawki grające szerokim pasmem. Dzięki unikalnemu rozmieszczeniu membran mają oferować bardziej naturalny, bezpośredni dźwięk. Tym, co odróżnia Heavys od innych słuchawek, jest specjalna technologia wzmacniania dźwięku. Dzięki niej słuchawki grają głośniej, ale w taki sposób, by nie uszkadzać słuchu, a przynajmniej tak zapewnia producent. Heavys mogą działać zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo, wykorzystując łączność Bluetooth.

– Jesteśmy weteranami branży audio. Tworzyliśmy profesjonalne głośniki dla największych firm przez ponad 25 lat. Tak samo długo denerwowaliśmy się i męczyliśmy, słuchając naszej ulubionej muzyki na słuchawkach, które nie potrafiły jej wiernie oddać – opowiada ekipa Heavys.

– Metal jest wyrafinowany, a gdy nie możesz wyłapać wszystkich jego elementw, nie sposób się nim cieszyć. Ponieważ wiemy, czego dokładnie nie oddaje większość słuchawek, i wiemy też, czego potrzeba, by stworzyć dedykowane słuchaczom metalu słuchawki, po prostu je stworzyliśmy. Stworzyliśmy Heavys mając na uwadze metalheadów, bo wiemy, że metal zasługuje na coś więcej – dodają twórcy prawdopodobnie najbardziej metalowych słuchawek na świecie.

Więcej o słuchawkach Heavys możecie znaleźć na stronie słuchawek oraz stronie projektu na Kickstarterze, gdzie trwa ich przedsprzedaż. Aktualna cena to 169 dolarów, ale wkrótce cena pójdzie do góry. Według producenta mniej więcej o połowę.

Poniżej udostępniamy spot promujący Heavys.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.