Slipknot wciąż pracuje nad nowym albumem. Corey Taylor wbija wokale

W cieniu wewnętrznych konfliktów i odejścia z zespołu perkusisty Chrisa Fehna nad nowym materiałem wciąż pracuje Slipknot. Zespół podzielił się krótką zajawką obrazującym proces wbijania wokali.

Ostatnie dni nie są łatwe dla członków Slipknot. Po tym, jak Chris Fehn pozwał kolegów z zespołu, zarzucając im machlojki przy rozdzielaniu pieniędzy z tras, merchu i innych intratnych źródeł dochodów, nad Slipknot zebrały się ciemne chmury. To jednak nie wstrzymało prac nad nowym albumem, który ma już wyznaczoną datę premiery. By wyrobić się do 9 sierpnia, zespół uwija się w studiu.

Na fanpage’u Slipknot pojawiło się krótkie video ze studia, gdzie Corey Taylor nagrywa wokale do nowych utworów. Po obejrzeniu nagrania trudno wątpić, że będzie to mocy powrót amerykańskiej formacji.

„Slipknot skupia się na tworzeniu szóstej płyty i nadchodzących koncertach na całym świecie, naszych najlepszych koncertach ever” – zakomunikowali członkowie zespołu, przy okazji informując o wyrzuceniu ze składu Chrisa Fehna. Póki co nie wiadomo, kto zastąpi perkusistę. Na pewno nie będzie to Anders Colsefni, pierwszy wokalista grupy, który krótko pełnił też funkcję bębniarza. Choć część fanów widziałaby go z powrotem w szeregach Slipknot, Colsefni stanowczo uciął temat. Zastępstwo za Fehna weźmie zatem kto inny.

Polski koncert promujący nowe wydawnictwo Slipknot odbędzie się 25 czerwca na powracającym po latach Mystic Festival.

Jak na razie ostatnim wydawnictwem Slipknot pozostaje „.5: The Gray Chapter” z 2014 r.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.