Muse wracają z nowym singlem. „Won’t Stand Down”

Muse wracają z nowym materiałem. Zespół przypomina o sobie singlem „Won’t Stand Down”, w którym śpiewa o tym, by walczyć z prześladowcami.

Muse to kapela, która lubi rozmach. Grupa jest znana z zapierających dech w piersiach, spektakularnych koncertów, ale również jeśli chodzi o produkcję muzyki i teledysków, zespół nie uznaje kompromisów.

Popularne trio zaprezentowało na swoim kanale nowy singiel, którym wysoko zawiesza poprzeczkę zarówno muzycznie, jak i wizualnie. Niesiony ciężkimi (jak na Muse) riffami utwór „Won’t Stand Down” został wyprodukowany przez Dana Lancastera, utalentowanego producenta, mającego na koncie współpracę m.in. z Bring Me The Horizon, 5 Seconds Of Summer i Blink 182. Towarzyszy mu futurystyczny teledysk z nawiązaniami m.in. do ostatnich „Gwiezdnych Wojen” i „Matrixa”. Jego wyreżyserowania podjął się Jared Hogan.

Singiel „Won’t Stand Down” udostępniamy poniżej.

– To utwór o sprzeciwianiu się prześladowcom, niezależnie czy jest to plac zabaw, praca czy cokolwiek innego – komentuje Matt Bellamy, frontman Muse.

– Jest o bronieniu się przed przymusem i socjopatyczną manipulacją, o stawianiu im czoła z siłą, pewnością i agresją – dodaje Bellamy.

Wraz z premierą singla „Won’t Stand Down” pojawiła się rozpiska tegorocznych festiwalowych koncertów Muse. Anglicy mają tego lata mają do zagrania 15 koncertów. Niestety, wszystko wskazuje na to, że tym razem nie pojawią się w Polsce…

Trio Muse tworzą wokalista Matt Bellamy, basista Chris Wolstenholme i perkusista Dominic Howard. Grupa zadebiutowała w 1999 r. Przedmiotem jej utworów często są teorie globalnej konspiracji, postępująca technokracja i futuryzm. Twórczość Muse dwukrotnie została nagrodzona nagrodą Grammy.

Ostatnim albumem w dorobku Muse jest „Simulation Theory” z 2018 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.