Serj Tankian nagrał utwór na potrzeby filmu „Godzilla”

Serj Tankian nie może narzekać na brak zajęć. Wokalista zaprezentował autorską interpretację utworu „Godzilla” grupy Blue Oyster Cult stworzoną wraz z Bearem McCrearym. Cover trafił na ścieżkę dźwiękowa filmu: „Godzilla: King Of The Monsters”.

„Godzilla: King Of The Monsters” to najnowszy z serii filmów o Godzilli wyprodukowanych przez studio MonsterVerse. Film wejdzie do kin 31 maja.

Jednym z utworów, jakie pojawią się w filmie, jest cover „Godzilli” Blue Oyster Cult w wykonaniu Serja Tankiana i Beara McCrary’ego.

– Mój przyjaciel Bear McCreary zadzwonił rok temu i powiedział: „Mam szalony pomysł. Zaśpiewałbyś cover Blue Oyster Cult na potrzeby filmu o Godzilli?”. Jasne, że tak! W utworze pojawiają się orkiestra, chór męski, japońskie bębny taiko i miażdżące rockowe dźwięki zespołu Dethklok znanego z „Metalocalypse” – komentuje Serj Tankian.

Utwór możecie odsłuchać poniżej.

To nie pierwszy utwór, jaki w 2019 r. zaprezentował frontman System of a Down. W lutym muzyk pojawił się gościnnie w utworze „Black Blooms” supergrupy O.R.K. współtworzonej m.in. przez członków King Crimson i Porcupine Tree. To oczywiście nie wszystkie aktywności Tankiana. Wokalista zdradził niedawno, że pracuje nad dokumentem ukazującym jego pozamuzyczną działalność, przede wszystkim związaną z wieloletnią walką o tolerancję, równość i ochronę środowiska naturalnego.

Czy na liście zadań jest także nowy album System of a Down? Niestety, muzyk jasno daje do zrozumienia, że póki co ma inne plany…

Przypomnijmy: ostatnim wydawnictwem System of a Down pozostaje „Hypnotize” z 2005 r., choć w tym samym roku ormiańska formacja wypuściła również inny longplay – „Mezmerize”.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV