RusT z nowym, animowanym klipem. „Balloon”

RusT prezentuje animowany teledysk do utworu „Balloon”. To drugi singiel promujący najnowszy album poznaniaków pt. „Night Will Fall”, który trafił do obiegu wraz z końcem października.

Drugi krążek zwycięzców Eliminacji do Pol’and’Rock Festival 2018 ukazał się 28 października nakładem Good Time Records. Na wydawnictwo trafiło 11 premierowych utworów, wśród nich „Balloon”, który właśnie doczekał się animowanego klipu, zrealizowanego przez Grzegorza Leszczyńskiego.

To drugi singiel promujący album „Night Will Fall”. Tuż przed jego premierą krążek zapowiadał klip do utworu „Order”, który dotarł do 2 miejsca listy TurboTop Antyradia.

– Ta płyta wymaga trochę od słuchacza – przyznał Michu Przybylski, wokalista RusT, komentując dla nas „Night Will Fall” przy okazji premiery płyty w CK Zamek w Poznaniu. – Jeżeli ktoś sięga gdzieś dalej albo jest fanem rock’n’rolla, doceni ten album pod względem muzycznym, ale też lirycznym. Teksty, które zawarliśmy na płycie, napisaliśmy razem, co jest przepięknym doświadczeniem dla mnie jako wokalisty.

– Na „Night Will Fall” jest niespodzianka, której nie zdradzę, ale której można się doszukać, jeśli się płytę rzeczywiście przesłucha – dodał frontman RusT. – Jest to coś, co nawiązuje do rdzennego rocka, do tego, jak się wydawało płyty w latach 70. Zachęcam do słuchania!

„Night Will Fall” to drugi album w dorobku RusT. Debiutancki „White Fog” ukazał się w 2014 r. Grupa, której brzmienie nawiązuje do rocka lat 60. i 70., nadając mu przy tym świeży powiew współczesności, jest laureatem Jarocin Festiwalu, Eliminacji do Przystanku Woodstock, legendarnej Muzycznej Jesieni w Grodkowie i Eliminacji do Pol’and’Rock Festival, a także jedynym polskim zespołem zakwalifikowanym do MTV Europen Music Awards w Belfaście.

RusT mają na koncie występy m.in. na Orange Warsaw Festival i Masters of Rock w Czechach, na przestrzeni lat dzieląc scenę z takimi zespołami, jak Judas Priest, Muse czy Rival Sons.

Nasz materiał video o „Night Will Fall” znajdziecie via [link]

Świeżo opublikowany klip do „Balloon” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.