Rob Halford o trzeźwości. „Diabeł zawsze szepcze ci do ucha”

Rob Halford nieco wcześniej niż inni poczuł magię świąt. W piątek, 18 października, legendarny wokalista Judas Priest wyda album ze świątecznymi piosenkami. Przy okazji jego premiery muzyk udzielił ciekawego wywiadu, w którym poruszył m.in. kwestię trwania w trzeźwości.

– Maniacy metalu, jak sami o sobie mówimy, piszą się na święta tak samo, jak każdy – mówił niedawno Rob Halford, opowiadając o planach wydania nowej, świątecznej płyty.

Wprawdzie do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale Halford nie zamierza czekać, aż spadnie pierwsza gwiazdka i już 18 października wypuści swoje ulubione świąteczne piosenki. Promując album „Celestial”, frontman Judas Priest udzielił wywiadu kanałowi KNAC.com, w którym bynajmniej nie opowiadał wyłącznie o Świętach. Wokalista przyznał, że w świątecznym szaleństwie nie zamierza sięgać po alkohol ani inne używki, odnosząc się do swojej wieloletniej abstynencji.

– Chciałbym móc wypić sobie drinka. Chciałbym też zapalić i wciągnąć kreskę. Chciałbym, ale nie mogę. Skończyłem z tym. Skończyłem ze wszystkim, co o mały włos mnie nie zabiło – stwierdził Halford.

– Kiedy jestem z przyjaciółmi i oni dobrze się bawią, diabeł zawsze szepcze ci do ucha: „Jeden mały strzał; walnij sobie Jacka Danielsa”. Wszystkim tym, którzy są w trakcie kuracji odwykowej, a wiem, że tacy ludzie też nas słuchają, muszę powiedzieć, że największą pokusą jest posłuchanie diabła. Ale gdy jesteś czysty, np. jako muzyk, tak jak ja, jest to absolutnie największy dar. Dlatego nie mogę sobie tego zrobić – przyznał Halford.

Jest sposób, by sobie z tym radzić. Emocje dzielenia się muzyką. – podsumował lider Judasów.

Zapowiedź świątecznej płyty Halforda udostępniamy poniżej. Warto odnotować, że Halford nie po raz pierwszy bierze na warsztat popularne christman songi. Dokładnie dekadę temu wokalista wydał „Halford III: Winter Songs”, świąteczny album będący zarazem jego trzecim solowym wydawnictwem.

Przypomnijmy: Judas Priest w 2020 r. wystąpią na Mystic Festival. Zespół będzie główną gwiazdą pierwszego dnia festiwalu.

Merch Judas Priest, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.