Rob Halford o metalu. „Potrafi przełamywać bariery”

Rob Halford to prawdziwy ambasador metalu. Frontman Judas Priest jest przekonany, że muzyka metalowa potrafi zacierać społeczne podziały. Jako przykład Halford podaje swój zespół.

Rob Halford wiele wie o przełamywaniu barier. Otwarcie przyznając się do homoseksualizmu przeszło dwie dekady temu (Halford zrobił to na antenie MTV w 1998 r. – red.), muzyk rzucił wyzwanie całej branży muzycznej. Choć dziś jest osobą w pełni akceptowaną i poważaną, Halford wciąż nie pozostaje obojętny na problem braku tolerancji.

– Przełamywanie barier i burzenie murów to niesamowity temat – w rozmowie z nowojorską radiostacją Q103 stwierdził wokalista. – W Ameryce jest mnóstwo różnych podziałów, różnych murów. Co robią mury? Dzielą ludzi. Mury tworzą zmowę milczenia. Wspaniałą rzeczą, którą od zawsze jest w stanie robić muzyka, jest burzenie murów. W muzyce chodzi o komunikację. O komunikowanie się z innymi ludźmi poprzez utwory, które kochamy, poprzez koncerty, na które chodzimy.

– Kiedy metalowcy się schodzą, zawsze piją piwo na parkingu, zanim pójdą na koncert Judas Priest. Wiem, że rozmawiają o innych rzeczach niż muzyka. To normalna, ludzka rzecz. Ale to wspaniale, że metal potrafi przełamywać bariery, nienawiść, nietolerancję czy jakiekolwiek inne uprzedzenia. Nasza metalowa społeczność potrafi kochać innych i pomagać sobie w trudnych chwilach – nie ma wątpliwości Halford.

– To wspaniały aspekt bycia maniakiem metalu i nie chodzi wyłącznie o Judas Priest, ale o fakt, że są nas na świecie miliony i że robimy świetne rzeczy poprzez muzykę, którą kochamy – zakończył frontman Judas Priest.

Judas Priest to niekwestionwani pionierzy heavy metalu. Zespół istnieje nieprzerwanie od 1969 r. O tym, że po niespełna pół wieku na scenie Judasi pozostają w wyśmienitej formie, polska publiczność miała okazję przekonać się w 2018 r. Judas Priest dwukrotnie odwiedzili nasz kraj – 13 czerwca, grając halowy koncert w katowickim Spodku, a także 3 sierpnia na Pol’and’Rock Festivalu (eks-Przystanku Woodstock).

Merch Judas Priest, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.