Raper MGK w mocnych słowach o Slipknot. Wytknął im wiek i noszenie masek

Machine Gun Kelly atakuje Slipknot. Amerykański raper, który ostatnio pozuje na gwiazdę rocka, pozwolił sobie na mocne słowa pod adresem metalowców z Iowa. „Ej, wiecie, z czego najbardziej się cieszę? Z tego, że nie mam 50 lat i nie muszę nosić na p*********j scenie jakiejś p*********j maski” – wypalił ze sceny MGK.

MGK to przykład rapera, który próbuje być jak gwiazda rocka. Zaczął nosić się jak rasowy rockman, zakumplował się z Travisem Bakerem z kapeli Blink-182 i co najważniejsze, od jakiegoś czasu tworzy muzykę w popowo-punkowym klimacie, która nawet jeśli ma z rockiem niewiele wspólnego, notuje wielomilionowe wyświetlenia na YouTube oraz w streamingu. Dzięki temu MGK gra jako headliner na dużych, rockowych festiwalach, takich jak Riot Fest w Chicago, gdzie popularny raper wystąpił w miniony weekend.

Choć mówi o sobie, że jest fanem rocka od lat, MGK nie potrafił okazać szacunku Slipknot, niekwestionowanej legendzie ciężkich brzmień, która grała na tej samej imprezie, ale na innej scenie. Podczas swojego koncertu MGK ostro pojechał po Slipknot.

„Ej, wiecie, z czego najbardziej się cieszę? Z tego, że nie mam 50 lat i nie muszę nosić na p*********j scenie jakiejś p*********j maski” – rzucił ze sceny MGK.

Raper nie ciągnął dłużej tego wątku. Po chwili zapytał fanów o… ulubione cukierki.

MGK mocno zaszedł za skórę fanom Slipknot. Spodziewamy się, że wkurzył też samych muzyków zespołu, którzy z pewnością odpowiedzą mu ustami Coreya Taylora, specjalisty od wyjaśniania udawanych rockmanów. Był może to jedna z ostatnich wypowiedzi Taylora na temat nowych postaci na scenie tak bardzo ubodła MGK?

– Patrzę na niektóre z tych kapel, które brzmią jak ten czy tamten. Wygląda to tak, jakby przesłuchały może ze dwie płyty. Ale to, co naprawdę mnie denerwuje, to że biorą coś, co jest znane od zawsze, przerabiają to i mówią, że to coś nowego, nawet jeśli jest to kompletnie wtórne – podczas niedawnej wizyty w podcaście „Cutter’s Rockcast” ocenił Taylor, nie wskazując jednak na żadną konkretną kapelę.

– Nienawidzę większości nowych zespołów – przyznał wokalista Slipknot. – Nienawidzę artystów, którym nie wyszło z jakimś gatunkiem i zaczynają grać rocka. Oni wiedzą, o kim teraz mówię. Ale to inna historia. Jestem najgorszy. Nienawidzę wszystkiego i ludzie przyzwyczaili się, że tak już mam. Ale jednocześnie zachęcam młode pokolenie do porzucenia ograniczeń, żeby robili to, co uważają za świeże. Nawet nie musi to brzmieć świeżo, ale chodzi o to, żeby sprawiało takie wrażenie. Jeśli coś jest martwe, to ludzie tak to będą traktować.

CZYTAJ TEŻ: COREY TAYLOR OSTRO O IMAGINE DRAGONS. „SĄ OKROPNI”

Przypomnijmy: w sierpniu miało dojść do koncertu Slipknot w Polsce. Wydarzenie, które pierwotnie było planowane jeszcze na 2020 r., ostatecznie odbędzie się 7 sierpnia 2022 r. Miejsce, czyli trójmiejska Ergo Arena, pozostaje bez zmian. Koncert organizuje Mystic Coallition, wspólny front Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.