Corey Taylor wraca do dramy z MGK. „To on zaczął”

Corey Taylor wraca do konfliktu z raperem MGK. „Jesteś tu od pięciu minut, a gadasz o zespołach, które robią to od 20 lat” – stwierdził Taylor, adresując swoją wypowiedź do MGK.

Konflikty pomiędzy artystami to nieodłączny element rockowego i metalowego biznesu. Ostatnio jeden z najgłośniejszych wywołał MGK, popularny raper, który od jakiegoś czasu pozuje na gwiazdę rocka. MGK w ubiegłym roku zaatakował Slipknot, wypominając metalowcom z Iowa wiek i noszenie masek. Następnie MGK pozwolił sobie na osobistą wycieczkę pod adresem Coreya Taylora. Wyjawił kulisy niedoszłej współpracy z frontmanem Slipknot i zaczął rozpowiadać, że Taylor nie poradził sobie z jego utworem.

Taylor zareagował zaskakująco spokojnie, ograniczając się do stwierdzenia, że MKG zachowuje się jak dzieciak. Podczas ostatniej sesji Q&A z fanami wokalista wrócił jednak do ostatniej dramy z raperem.

– Dla tych z was, którzy tego nie wiedzą: MGK niespecjalnie mnie lubi. Ja mogę powiedzieć jedynie, że mam to gdzieś. Nie będę przedstawiał wam całej tej pieprzonej historii. Możecie wejść do internetu i ją sobie prześledzić. MGK cały czas twierdzi, że to na zacząłem, ale prawda jest taka, że to on zaczął – oznajmił Taylor.

– Poprosili mnie o zrobienie z nim kawałka – początek spięcia z MGK wspomina muzyk. – Wysłali go do mnie. Nie podobał mi się, ale próbowałem coś z tym zrobić ze względu na mój szacunek do Travisa (Barkera, producenta ostatniej płyty MGK – red.), bo wcześniej razem pracowaliśmy. Wysłali mi naprawdę bardzo dziwne notatki i chcieli, żebym zaśpiewał jego słowa. Powiedziałem im na to, że tego nie zrobię. (…) Nie miałem żadnej odpowiedzi. Byłem przekonany, że sprawa jest skończona. Osiem miesięcy MGK udzielił dziwnego wywiadu na Instagramie dla Spotify. Pieprzył te swoje mądrości o gwiazdach rocka i wygodnych butach. Oglądam to i mówię: „Ty s*******u, jesteś tu od pięciu minut, a gadasz o zespołach, które robią to od 20 lat”.

– On do dziś utrzymuje, że to ja zacząłem. Powiedziałem to, co powiedziałem, bo on powiedział to, co powiedział. Nie możesz pojawiać się na scenie z taką historią w taki sposób. Fakty są takie, że ta scena nie otrzymuje szacunku, na jaki zasługuje. Nie możesz wyskakiwać nagle jako jakiś podstawiony mentor i udawać, że możesz nam mówić, co mamy nosić, że takie buty, a nie inne. A może possiesz mi f***a? Może są kapele, których nie znam, ale wiesz co? Szanuję je, bo wychodzą na scenę i dają z siebie wszystko, wszystko, co mają – zakończył Taylor.

MGK nie ma łatwego startu jako gwiazda rocka, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że sam na to zapracował. Z drugiej strony – album „Tickets To My Downfall”, jego ostatni album wydany w 2020 r., na którym pierwotnie miał pojawić się Taylor, rozszedł się w liczbie ponad 2,5 mln fizycznych kopii. Tym samym to oficjalnie najpopularniejsze rockowe wydawnictwo ostatnich dwóch lat…

CZYTAJ TEŻ: COREY TAYLOR POTWIERDZA: NOWY ALBUM SLIPKNOT W 2022

Przypomnijmy: w sierpniu ubiegłego roku miało dojść do koncertu Slipknot w Polsce. Wydarzenie, które pierwotnie było planowane jeszcze na 2020 r., ostatecznie odbędzie się 7 sierpnia 2022 r. Miejsce, czyli trójmiejska Ergo Arena, pozostaje bez zmian. Koncert organizuje Mystic Coallition, wspólny front Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.