Premier Finlandii zrobiła furorę rockowym outfitem na festiwalu Ruisrock

Sanna Marin, premier Finlandii, lubi zaszaleć przy mocnych brzmieniach. Szefowa fińskiego rządu zaczęła wakacje jak prawdziwa metalówa – w ramonesce, ciężkich butach i na rockowym festiwalu.

Od kiedy książę William, prawomocny następca tronu Zjednoczonego Królestwa, przyznał się, że jest fanem AC/DC, a Magdalena Andersson, premier Szwecji, wygadała się, że jej ulubiona kapela to System of a Down, zaczęliśmy inaczej patrzeć na europejskich włodarzy. Kolejną ważną postacią establishmentu naszej części świata, którą polubiliśmy, jest Sanna Marin, premier Finlandii.

Marin na co dzień piastuje poważny urząd, ale w Finlandii mało co traktuje się równie poważnie, co rocka, metal i inne odmiany dobrej muzyki. Nawet szefowa fińskiego rządu nie odpuszcza dobrych imprez. Premier Finlandii udowodniła to, pokazując się na tegorocznym festiwalu Ruisrock w Turku.

„Dziś rozpoczęły się moje wakacje” – napisała Marin, publikując na Instagramie zdjęcie z mężem prosto z festiwalu Ruisrock.

Na drugi najstarszy festiwal rockowy w Europie fińska premier postanowiła odpuścić sobie elegancką marynarkę, w jakiej najczęściej pokazuje się na oficjalnych spotkaniach. Zamiast tego postawiła na sprawdzony, niezobowiązujący outfit, czyli ramoneskę i ciężkie obuwie. Tak ubrana Marin stała się hitem internetu. Oczywiście w jak najlepszym kontekście.

CZYTAJ TEŻ: PREMIER SZWECJI JEST FANKĄ SYSTEM OF A DOWN. „SĄ NIESAMOWICI”

Mająca zaledwie 36 lat polityczka, będąca obecnie najmłodszą premier na świecie, swoim luzem oczarowała obserwatorów.

„Nawet nie próbujcie udawać, że premier waszego kraju jest tak niewymuszenie cool, jak Sanna Marin na festiwalu Ruisrock w ten weekend” – zaćwierkał na Twitterze David Mac Dougall, dziennikarz Euronews, udostępniając głośne zdjęcie Marin.

Cóż, nie będziemy udawać. Nasi oficjele wolą pokazywać się raczej na discopolowych biesiadach z Zenkiem i innymi Sławomirami. Chyba najwyższa pora przenieść się do Finlandii.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.