Phil Anselmo wskazał najlepszego wokalistę heavymetalowego wszech czasów

Najlepszy wokalista heavymetalowy wszech czasów? Trudno wskazać jedno nazwisko, ale Phil Anselmo nie ma wątpliwości, że na to miano najbardziej zasługuje Rob Halford. Obok frontmana Judas Priest wokalista Pantery wymienił Ronniego Jamesa Dio.

– Bez dwóch zdań Rob Halford – odparł Phil Anselmo, odpowiadając na pytanie dziennikarzy magazynu „Revolver”, którzy poprosili go o wskazanie najlepszego wokalisty heavymetalowego wszech czasów.

– Absolutnie – dodał Anselmo, po chwili zawahania wspominając jeszcze o nieodżałowanym Ronniem Jamesie Dio.

– Dwa przepotężne głosy. Gdyby razem pojawili się na scenie… Gdybyś stał z boku, odebrałbyś ich głosy jako najgłośniejsze ze wszystkich instrumentów. Gdybyś stanął przed sceną, byłoby dokładnie tak samo – stwierdził wokalista Pantery. – Obaj byli niesamowici.

Rob Halford wciąż jest aktywnym muzykiem, cały czas występując z Judas Priest. Ronnie James Dio odszedł dekadę temu. W miniony weekend (16 maja) minęło dokładnie 10 lat od śmierci wokalisty takich zespołów, jak Black Sabbath, Rainbow czy Heaven & Hell.

Phil Anselmo tymczasem nie zwalnia tempa. Muzyk realizuje się z grupą Illegals. Na tym jednak nie koniec.

W marcu w mediach pojawiła się informacja o wspólnym projekcie Phila Anselmo i muzyków grupy Slayer. Jak na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia i raczej trudno spodziewać się, byśmy dowiedzieli się czegoś więcej w czasie pandemii. Jeśli taka supergrupa rzeczywiście powstanie, z pewnością będzie to bardzo głośny projekt. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: „Członkowie Slayer i Phil Anselmo z Pantery łączą siły?”.

1 komentarz do “Phil Anselmo wskazał najlepszego wokalistę heavymetalowego wszech czasów”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.