Phil Anselmo o swoim podejściu do marihuany. „Kocham zioło”

Marihuana to popularna używka w świecie metalu i nie chodzi wyłącznie o kapele stonermetalowe z odmętów kanału Stoned Meadow of Doom. Jedną z gwiazd metalu, które lubią od czasu do czasu zapalić, jest Phil Anselmo. Były wokalista Pantery zdradził, za co uwielbia trawkę.

Oglądając wywiad, który przy okazji koncertu The Illegals w Chile nagrali z Philem Anselmo autorzy kanału Waka Weed TV, początkowo można odnieść wrażenie, że jakiś miejscowy gang uprowadził biednego Phila. Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło. Kanały dla palaczy rządzą się swoimi prawami i przeważnie nie wyglądają jak CNN, zwłaszcza w takich krajach, jak kraje Ameryki Południowej.

Ekipa „Waka Weed TV” zaprosiła do rozmowy Anselmo, przy okazji oczywiście częstując go jointem, którego wokalista bez wahania odpalił i zaczął opowiadać. Rozmowa od razu zaczęła się kleić.

– Każdego pieprzonego dnia zmagam się z bólem – zdradził Anselmo, przyznając, że od półtora roku radzi sobie z tym poprzez regularne palenie trawki.

Anselmo jest obecnie abstynentem. Stronienie od alkoholu rekompensuje sobie regularnym paleniem marihuany. Jej właściwości bardzo sobie ceni.

– Skończyłem z piciem jakieś trzy, nawet już cztery lata temu, więc tak, trawka jest ważna, zwłaszcza kiedy piszesz, zajmujesz się muzyką – stwierdził wokalista. – Uwielbiam zioło, bo pomaga mi się skupić.

– Tworzenie muzyki z ziołem jest dobrą metodą. Wiedziałem już o tym, kiedy byłem jeszcze dzieciakiem. Gdy byłem młodszy, mogłeś puścić mi coś na cały regulator, ale dopóki nie zapaliłem, nie byłem w stanie się zamknąć i posłuchać – podsumował Anselmo.

Dziś były już wokalista Pantery, który realizuje się w grupie The Illegals, popala zarówno tworząc muzykę, jak i przed występami, co wydaje się sporym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę jego dziką energię na scenie. Niektórzy jednak tak mają i Anselmo najwyraźniej do nich należy.

Przypomnijmy: w marcu w mediach gruchnęła informacja o wspólnym projekcie Phila Anselmo i muzyków grupy Slayer. Jak na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: „Członkowie Slayer i Phil Anselmo z Pantery łączą siły?”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.