Phil Anselmo o swoim podejściu do marihuany. „Kocham zioło”

Marihuana to popularna używka w świecie metalu i nie chodzi wyłącznie o kapele stonermetalowe z odmętów kanału Stoned Meadow of Doom. Jedną z gwiazd metalu, które lubią od czasu do czasu zapalić, jest Phil Anselmo. Były wokalista Pantery zdradził, za co uwielbia trawkę.

Oglądając wywiad, który przy okazji koncertu The Illegals w Chile nagrali z Philem Anselmo autorzy kanału Waka Weed TV, początkowo można odnieść wrażenie, że jakiś miejscowy gang uprowadził biednego Phila. Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło. Kanały dla palaczy rządzą się swoimi prawami i przeważnie nie wyglądają jak CNN, zwłaszcza w takich krajach, jak kraje Ameryki Południowej.

Ekipa „Waka Weed TV” zaprosiła do rozmowy Anselmo, przy okazji oczywiście częstując go jointem, którego wokalista bez wahania odpalił i zaczął opowiadać. Rozmowa od razu zaczęła się kleić.

– Każdego pieprzonego dnia zmagam się z bólem – zdradził Anselmo, przyznając, że od półtora roku radzi sobie z tym poprzez regularne palenie trawki.

Anselmo jest obecnie abstynentem. Stronienie od alkoholu rekompensuje sobie regularnym paleniem marihuany. Jej właściwości bardzo sobie ceni.

– Skończyłem z piciem jakieś trzy, nawet już cztery lata temu, więc tak, trawka jest ważna, zwłaszcza kiedy piszesz, zajmujesz się muzyką – stwierdził wokalista. – Uwielbiam zioło, bo pomaga mi się skupić.

– Tworzenie muzyki z ziołem jest dobrą metodą. Wiedziałem już o tym, kiedy byłem jeszcze dzieciakiem. Gdy byłem młodszy, mogłeś puścić mi coś na cały regulator, ale dopóki nie zapaliłem, nie byłem w stanie się zamknąć i posłuchać – podsumował Anselmo.

Dziś były już wokalista Pantery, który realizuje się w grupie The Illegals, popala zarówno tworząc muzykę, jak i przed występami, co wydaje się sporym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę jego dziką energię na scenie. Niektórzy jednak tak mają i Anselmo najwyraźniej do nich należy.

Przypomnijmy: w marcu w mediach gruchnęła informacja o wspólnym projekcie Phila Anselmo i muzyków grupy Slayer. Jak na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: „Członkowie Slayer i Phil Anselmo z Pantery łączą siły?”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV