Phil Anselmo o powrocie do koncertów. „To będzie trudne”

Wiele osób zastanawia się, czy możliwy jest powrót do koncertów w formie sprzed pandemii. Nie brakuje optymistów, ale nie należy do nich Phil Anselmo. Wokalista Pantery nie ma wątpliwości: „To będzie bardzo trudne”.

Phil Anselmo wziął udział w nowej serii magazynu „Revolver”, w której artyści wspominają swoje ostatnie występy przed globalnym lockdownem. Przy okazji muzyk wypowiedział się na temat tego, jak widzi teraźniejszość i przyszłość koncertów.

– To będzie bardzo trudne i to jak sądzę, na wielu poziomach. Staramy się się wymyślić cokolwiek, żeby to znów jakoś szło, myślimy też o tym, jak się zachować, kiedy wszystko ruszy. To wszystko bardzo pokręcone – przyznał Anselmo.

– Dla nas to całe gówno jest bez precedensu. Nie mam pojęcia, jak to zrobić, żeby wszystko znów działało. Naprawdę nie wiem – otwarcie mówi były już frontman Pantery.

Anselmo obawia się, że nowe zasady bezpieczeństwa, które mają zostać wprowadzone, uniemożliwią dawanie występów w formie sprzed pandemii koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: PHIL ANSELMO WSKAZAŁ NAJLEPSZEGO WOKALISTĘ HEAVYMETALOWEGO WSZECH CZASÓW

– Dla zespołów, które poruszają się w tym gatunku, co my, celem jest upchnięcie jak największej liczby osób w klubie, wstrząśnięcie nimi, stage diving i inne tego typu rzeczy. To jest najważniejszy element koncertów. Przez całą moją karierę, co też mówiło mi mnóstwo innych kapel z tego gatunku, wszystkie kapele karmią się energią publiczności. Teraz to będzie wyzwanie – obawia się Anselmo.

Czy koncerty wrócą do formy sprzed pandemii? Choć niektóre kraje, tak jak Czechy, łagodzą obostrzenia związane z organizacją imprez masowych, wciąż trudno to sobie wyobrazić. Kolejne miesiące mogą okazać się kluczowe. W Polsce rządowy zakaz organizowania imprez masowych cały czas obowiązuje. O koncertach innych niż online możemy zapomnieć. Przynajmniej na razie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.