Perkusista System of a Down rozkręca własny projekt

Członkowie System of a Down nie tracą czasu i realizują się w innych projektach. John Dolmayan, perkusista grupy, przygotowuje się do wydania płyty swojego projektu These Grey Men. Muzyk zaprezentował autorski cover „Street Spirit” Radiohead.

Dopiero co informowaliśmy o North Kingsley, nowym zespole basisty System of a Down Shavo Odadjiana, który w 2020 r. zamierza wydać swój pierwszy album. W obliczu niemocy twórczej ormiańskiej formacji podobne plany ma John Dolmayan, perkusista grupy.

Dolmayan również ma swój projekt. Jego zespół These Grey Men jest na bardziej zaawansowanym etapie. Do sieci trafił jego pierwszy singiel, będący coverem „Street Spirit” Radiohead. Do współpracy przy jego nagraniu perkusista System of a Down zaprosił M. Shadowsa z grupy Avenged Sevenfold oraz Toma Morello z Rage Against The Machine.

– Ten utwór jest szczególnie poruszający – w rozmowie z magazynem „Rolling Stone” utwór „Street Spirit” ocenia Dolmayan. – Uwielbiam ten ponury nastrój, w który zawsze wprowadza mnie ta piosenka, na zasadzie: jesteś w pokoju, na zewnątrz pada, jest zimno, a twoja dziewczyna właśnie cię rzuciła.

Kiedy słuchałem tego utworu, mówiłem sobie: „Byłoby świetnie, gdyby perkusja wchodziła wcześniej”. Albo: „Ciekawe, jak podszedłby do tego John Bonham, gdyby był to utwór Led Zeppelin?”. Jestem tak wielkim fanem tej piosenki, że chciałem nagrać własną wersję, żeby złożyć jej hołd – dodaje Dolmayan.

Na najnowszym longplayu projektu Dolmayana pojawią się również inne covery, niekiedy dość zaskakujące. Perkusista System of a Down wziął się za bary z utworami m.in. Madonny, Eminema i Davida Bowiego. Zapowiada się ciekawie.

Więcej o projekcie These Grey Men dowiecie się na jego stronie Thesegreymen.com

Przypomnijmy: twórcza blokada w obozie System of a Down trwa już od przeszło 10 lat. Ostatnie płyty grupy, czyli „Mezmerize” i „Hypnotize”, ukazały się w 2005 r. Mimo to zespół koncertuje. System of a Down w 2020 r. zagra m.in. w Polsce. Koncert odbędzie się 30 czerwca w Tauron Arenie Kraków.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.